Кличко прокоментував рішення позачергової сесії Київради: головні заяви мера

Після позачергової сесії Київради, 14 липня, Віталій Кличко прокоментував ключові рішення депутатів та відповів на запитання журналістів про підготовку Києва до опалювального сезону, підтримку військових, транспортні тарифи й взаємодію міста з державою.
Насамперед мер столиці подякував депутатам за оперативне ухвалення рішень, необхідних для реалізації Плану енергостійкості.
«Хочу подякувати депутатському корпусу за те, що вони оперативно зібралися і проголосували важливі питання, які стосуються підготовки міста до зими та реалізації Плану стійкості. Затягування з цими рішеннями означало б непідготовленість Києва до початку опалювального сезону», — сказав Віталій Кличко.
За його словами, сьогодні Київ стоїть перед трьома ключовими викликами — браком часу, фінансів та кадрів. Водночас місто має у найкоротші строки створити резервну систему теплопостачання, яка дозволить забезпечити киян теплом навіть у разі пошкодження критичної інфраструктури.
«Ми повинні за пів року зробити те, що будувалося десятиліттями. Робимо все для того, щоб узимку працювали тепло-, водо- та електропостачання. Але розраховуємо і на підтримку держави, адже самотужки реалізувати такі масштабні проєкти дуже складно», — наголосив міський голова.
Окремо Віталій Кличко прокоментував встановлення когенераційних установок, які є одним із ключових елементів Плану стійкості.
«Ми вже закуповуємо когенераційні установки. На їх виготовлення та монтаж потрібен час, і через бюрократичні затримки його частково втрачено. Наше завдання — щоб до кінця року вони були встановлені та працювали.
Об’єкти когенерації — це напрям, який створений, щоб підстрахувати нашу критичну інфраструктуру. Плануємо до кінця року ввести в експлуатацію відповідне обладнання газотурбінних установок на 200 МВт. Більша частина цього обладнання буде із захистом другого рівня», — зазначив мер.
Він додав, що Київ виконує свою частину зобов’язань у межах Плану стійкості та очікує від уряду такого ж чіткого плану дій.

Також журналісти поцікавилися фінансуванням міської програми «Захисник Києва». За словами Кличка, передбачені 2 млрд грн будуть розподілятися у міру надходження коштів до бюджету столиці.
«Усі додаткові надходження ми першочергово спрямовуватимемо на підтримку Збройних сил України. Минулого року громада виділила на це понад 12 млрд грн, позаминулого — 10 млрд грн. Цього року через значні витрати на підготовку до опалювального сезону ця сума, на жаль, буде меншою, але підтримка військових залишається для нас пріоритетом», — підкреслив міський голова.
Не оминули журналісти й тему підвищення вартості проїзду у громадському транспорті. Кличко визнав, що це непопулярне рішення, однак назвав його вимушеним.
«Ніхто не радіє підвищенню тарифів. Але майже дев’ять років вартість проїзду не змінювалася, тоді як суттєво зросли ціни на паливо, електроенергію, обладнання та заробітні плати. Наше головне завдання — щоб комунальний транспорт працював безперебійно», — сказав він.
За словами мера, майже кожен другий пасажир у Києві користується пільгами, які визначає держава, однак не компенсує місту витрати на їх перевезення. Це, за словами Кличка, створює додаткове навантаження на столичний бюджет.
Коментуючи можливі зміни в уряді, Віталій Кличко зазначив, що очікує від нової команди насамперед професійності та ефективної співпраці з місцевим самоврядуванням.
«Ми не оцінюємо персоналії. Ми оцінюватимемо результат. Очікуємо професійності, досвіду і конструктивної співпраці, адже тільки спільними зусиллями можна подолати ті виклики, які сьогодні стоять перед країною та столицею зокрема», — підсумував міський голова.
«Вечірній Київ» повідомляв, що столиця повернула 1,25 млрд грн до бюджету міста. Ці кошти спрямують на резервне теплопостачання.
Сніжана БОЖОК, фото Бориса КОРПУСЕНКА «Вечірній Київ»