З російської неволі додому повернулися ще 7 цивільних українців

Українці вже на рідній землі. Фото: фб-сторінка Дмитра Лубінця
Українці вже на рідній землі. Фото: фб-сторінка Дмитра Лубінця

Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей.

Вдалося повернути додому ще сімох цивільних громадян України, яких росія роками незаконно утримувала у неволі, повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Дмитро Лубінець зустрів українців, повернутих з незаконного утримання. Фото: фб-сторінка Дмитра Лубінця

«Це результат моєї прямої гуманітарної роботи з російською Уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою, — зазначив він. — Окрема подяка Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім іншим дотичним органам, які працюють в рамках Коордштабу».

На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини — це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства.

Українці вже на рідній землі. Фото: фб-сторінка Дмитра Лубінця
Українці вже на рідній землі. Фото: фб-сторінка Дмитра Лубінця
Українці вже на рідній землі. Фото: фб-сторінка Дмитра Лубінця

Одного із українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його сини служать у Збройних Силах України. Іншого українця — по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення.

Серед звільнених також — доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади «Ангели Тайри» в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку вдалося повернути додому раніше.

Дмитро Лубінець наголосив: Україна не припинить боротьбу за повернення кожного і кожної. Цивільних і військових. Тих, кого незаконно затримали у 2014 році, і тих, кого Росія позбавила свободи після початку повномасштабного вторгнення.

«Кожне таке повернення — це ще одна перемога людяності над безправ’ям. І як Омбудсман України я продовжу робити все можливе, щоб українці поверталися додому», — підкреслив він.

Нагадаємо, учора з російської неволі повернулися ще 160 Захисників, серед них оборонці Маріуполя. Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів. Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 26 років. Найстаршому — 66.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»