З російської неволі сьогодні повернулися ще 160 Захисників, серед них оборонці Маріуполя

На рідній землі. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
На рідній землі. Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

26 червня відбувся 76-й обмін полоненими. Серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя.

Обмін проводив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за дорученням Президента України.

Як зазначили у Коордштабі, в результаті перемовного процесу визволено 160 українських воїнів, які перебували у неволі з 2022 року.

Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Сухопутних військ, Сил підтримки, ДШВ, ТрО, Повітряних Сил, Медичних сил, ВМС, а також бійці Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та Державної прикордонної служби.

Вони боронили державу на Донецькому, Луганському, Харківському, Чернігівському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках. Серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя.

Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів. Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 26 років. Найстаршому — 66.

Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи, відправляться на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у російському полоні.

Загалом за період своєї діяльності Координаційний штаб повернув з неволі 9606 військових та цивільних.

«Висловлюємо щиру вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за важливе посередництво та сприяння в організації обміну. Дякуємо також усім державним структурам, організаціям і фахівцям, які щодня працюють заради повернення наших громадян додому. Координаційний штаб продовжує роботу над визволенням кожного українця з російської неволі», — наголосили у Координаційному штабі.

Нагадаємо, 5 червня відбувся черговий обмін. Тоді додому повертаються 186 українців.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»