Зірка «Спіймати Кайдаша» Любов Колесникова пішла з життя

Любов Колесникова, заслужена артистка України, під час вистави на сцені. Фото: соцмережі
Любов Колесникова, заслужена артистка України, під час вистави на сцені. Фото: соцмережі

Вранці 7 травня на 75-му році життя померла заслужена артистка України Любов Колесникова.

Про втрату повідомила директорка-художня керівниця Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Шевченка Оксана Тунік-Фриз.

Акторка понад 50 років присвятила сцені Чернігівського драмтеатру, зігравши більш як 100 ролей. Широкому глядачу вона також запам’яталася як баба Палажка у серіалі «Спіймати Кайдаша».

Останнім часом пані Любов боролась з важким захворюванням.

Любов Колесникова народилася 1 липня 1951 року в селі Острів на Житомирщині. Вже у 13 років втілила мрію про сцену — й зіграла свою першу роль у народному театрі.

Після школи навчалася в Київській естрадно-цирковій студії.

На професійній театральній сцені працювала з 1971 року.

Її акторський шлях почався на сцені Ніжинського драмтеатру імені Коцюбинського. У березні 1978 року її запросили до Чернігівського драмтеатру, де вона і працювала до останнього дня.

За період роботи в театрі вона зіграла понад 100 різнопланових ролей у різножанрових виставах. Серед них: Юнона — «Енеїда» І. Котляревського, Анна — «101-й кілометр» О. Галіна, Шанель — «Вісім люблячих жінок» Р. Тома, Одарка — «Фараони» О. Коломійця, Коробочка — «Мертві душі», баба Палажка — «Кайдашева сімʼя» І. Нечуя-Левицького, Мавра — «У неділю рано зілля копала», Мамуля — «Каліка з острова Інішмаан», Гордиля — «Циганка Аза» М. Старицького. Зокрема, акторка створила багато сценічних образів у виставах для дітей.

Також Любов Колесникова знімалася й у кіно та серіалах. Українці її могли бачити в ролі тієї ж баби Палажки вже у серіалі «Спіймати Кайдаша».

Прощання з акторкою відбудеться 8 травня у Чернігівському драмтеатрі.

Читайте також:

  • «Душа відлітала у час грози: до річниці з дня смерті письменника-шістдесятника Валерія Шевчука».

Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»