Зеленський подякував українському прапороносцю на Олімпіаді за нагадування світу про війну

На його шоломі — портрети наших атлетів, яких убила росія. Фото з відкритих джерел
На його шоломі — портрети наших атлетів, яких убила росія. Фото з відкритих джерел

Президент відзначив вчинок українського спортсмена, який вшанував пам’ять загиблих атлетів на зимових Олімпійських іграх, показавши ціну російської агресії.

Президент України Володимир Зеленський подякував українському прапороносцю Владиславу Гераскевичу за його вчинок на зимових Олімпійських іграх. На шоломі спортсмена були портрети українських атлетів, загиблих через війну росії.

«На його шоломі — портрети наших атлетів, яких убила росія. Фігуриста Дмитра Шарпара, який загинув у боях під Бахмутом, 19-річного біатлоніста Євгена Малишева, якого вбили окупанти поблизу Харкова, та інших наших спортсменів, яких російська війна позбавила життя», — написав президент.

Він додав: «Дякую прапороносцю нашої збірної на зимовій Олімпіаді Владиславу Гераскевичу за те, що нагадує світові ціну нашої боротьби».

Зеленський підкреслив важливість таких дій для міжнародної спільноти: «Ця правда не може бути незручною, недоречною чи називатися „політичною акцією на спортивних змаганнях“. Це нагадування всьому світу про те, що таке сучасна росія».

За словами президента, спорт має глобальну роль у просуванні миру: «І саме це нагадує всім глобальну роль спорту та історичну місію олімпійського руху як такого — усе це про мир і заради життя. Україна вірна цьому. Росія доводить протилежне».

Читайте також: За кого вболівати в Італії: восьмеро київських спортсменів поїхали на зимову Олімпіаду-2026

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»