Підсумки роботи медичної галузі Києва у 2024 році: нові відділення, сучасне обладнання та реформа МСЕК

Попри воєнний стан, медична галузь столиці розвивається завдяки міському фінансуванню, яке дозволяє закуповувати обладнання, ремонтувати заклади та надавати допомогу медичним працівникам.
На засіданні колегії Департаменту охорони здоров’я підбили підсумки роботи галузі за 2024 рік. У заході взяв участь перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Попри воєнний стан і постійні обстріли, столична медична галузь продовжує розвиватися. Відкриваються нові відділення, закуповується сучасне обладнання, тривають ремонти в закладах, зокрема в укриттях. Місто активно фінансує ці процеси, що дозволяє покращувати умови лікування та реабілітації пацієнтів. Також із міського бюджету надається безповоротна фінансова допомога медикам», — зазначив Микола Поворозник.
Нові відділення та покращення умов у медзакладах
У 2024 році особливу увагу приділили розвитку реабілітаційних відділень. Їх відкрили у кількох комунальних медичних установах, забезпечивши пацієнтів із неврологічними, травматологічними та кардіологічними захворюваннями необхідними умовами для відновлення. У Київському медичному центрі реабілітаційної та паліативної допомоги триває капітальний ремонт, відновлено роботу відділень з 4 до 10 поверху.
Для покращення медичної допомоги пацієнтам із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями відкрили нове інсультне відділення в Київській міській клінічній лікарні № 1 та відділення інтервенційної радіології в Київській міській клінічній лікарні № 7, де вже виконали понад 3 000 високотехнологічних операцій на серці та головному мозку.
Уперше в столиці на базі Перинатального центру запрацювало відділення хірургії новонароджених. Воно стало важливим елементом швидкої госпіталізації маленьких пацієнтів «Охматдиту» після ворожого обстрілу 8 липня. Також у Центрі нефрології та діалізу розпочало роботу нове відділення трансплантації кісткового мозку, куди перевели пацієнтів із профільного відділення «Охматдиту». Крім того, на базі цього центру у 2024 році відкрили ще два відділення — неврологічне та онкогематологічне.
Впровадження нових методик
У комунальних медичних закладах активно запроваджують сучасні діагностичні та лікувальні методики. Зокрема, в онкоцентрі почали проводити мамографічні дослідження з внутрішньовенним контрастуванням. Київський онкоцентр став першим державним закладом в Україні, який здійснює такі дослідження.


Також у грудні 2024 року в Київському міському центрі нефрології та діалізу відкрили лабораторію стовбурових клітин та регенерації шкіри. Завдяки спеціально закупленому обладнанню та підготовці фахівців у лабораторії культивують мезенхімальні стовбурові клітини, що дає змогу «вирощувати» кісткову тканину та шкіру для пацієнтів, а також підтримувати їхню імунну систему.
Реформа МСЕК
Микола Поворозник також розповів про реформу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) у столиці.
«З 1 січня в Києві замість ліквідованих МСЕК рішення щодо встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інших питань ухвалюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування. Вони працюють на базі 17 комунальних медзакладів. У лікарнях створили максимально комфортні та безбар’єрні умови для людей з інвалідністю», — наголосив він.
Таким чином, попри складну ситуацію, медична галузь Києва продовжує розвиватися, впроваджуючи нові технології, відкриваючи сучасні відділення та реформуючи ключові напрямки медичної допомоги.
Читайте також: НСЗУ роз’яснила, які безоплатні медичні послуги можна отримати амбулаторно у 2025 році
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»