Послуги з реабілітації у Києві надають понад 30 закладів, — Поворозник
У столиці працюють високопрофесійні медичні заклади й фахівці для людей з інвалідністю, зокрема для ветеранів. Але є дефіцит кадрів.
Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник у спільному проєкті «Київ фм» та «Вечірнього Києва».
Поворозник пояснив, що реабілітація — це надзвичайно широкий і комплексний процес, який охоплює як медичну, так і соціальну складові.
«Ще до повномасштабного вторгнення ми почали приділяти увагу реабілітації як сфері, яка знаходиться на перетині медицини і соціального захисту. Це стосується як фізичної реабілітації, так і психологічної підтримки. Тут працюють мультидисциплінарні бригади, які включають психологів, медиків, травматологів і реабілітологів», — сказав Микола Поворозник.
Щодо медичної складової, то, за словами Поворозника, зараз у цьому напрямку у Києві працює понад 30 установ. А за останні два роки місто відкрило декілька нових центрів, і ця робота продовжується. Один із ключових медичних центрів, який активно працює сьогодні, розташований у Пущі-Водиці. Ці центри забезпечують не лише фізичну реабілітацію, але й психологічну адаптацію, що дуже важливо для ветеранів і людей з інвалідністю.
Микола Поворозник зауважив, що нині надзвичайно гостра проблема з кадрами. І влада міста вживає всіх можливих заходів, щоб її вирішити. Зокрема, місто забезпечує значну фінансову підтримку реабілітологів. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) не може виплачувати їм стільки, скільки вони заслуговують, тому місто бере на себе частину витрат.
Окрім цього, на ринку працює багато приватних реабілітаційних центрів.
«Якщо говорити, наприклад, про наші комунальні заклади реабілітації, які фінансує місто, то вони активно конкурують із відомими приватними центрами, зокрема тими, які працюють на заході Україні. Вони отримують значні інвестиції з приватного сектору, мають зовсім іншу фінансову модель, але ми прагнемо не поступатися їм і залишатися на передовій у цій сфері», — сказав Поворозник.
За його словами, брак кадрів відчутний не лише серед лікарів, але й серед інших спеціалістів, задіяних у реабілітації. Тому основне завдання міста — створити комфортні умови для роботи, забезпечити достойну заробітну платню та підтримувати професійний розвиток кадрів. Це все є частиною зусиль, які місто системно реалізує для розв’язання цієї проблеми.
«Так, я впевнено можу сказати, що у Києві є все необхідне для надання сучасної реабілітаційної допомоги. Наприклад, коли ми створювали реабілітаційний центр у Пущі-Водиці, ми перед початком робіт проаналізували всі сучасні світові практики. Практично об’їздили ті центри, які тоді були найкращими, і використали їхній досвід. Але в сучасному світі ніде не працюють із такою масштабністю та обсягами, з якими зараз стикається Україна», — підкреслив перший заступник голови КМДА.
Він розповів, що недавно, під час зустрічі з представниками європейських посольств, обговорювали обмін досвідом.
«Наші лікарі їдуть за кордон навчатися, а до нас приїжджають їхні колеги, щоб перейняти практичний досвід. Іноземні фахівці часто вражені тим, як ми організовуємо реабілітацію. У них є багато теоретичних напрацювань, але інколи вони не спрацьовують так, як очікується. Ми ж працюємо у реальних умовах, що дає нам змогу адаптувати найкращі практики до наших потреб», — сказав Поворозник.
Повний текст інтерв’ю з Миколою Поворозником читайте тут.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»