Віталій Кличко вручив сертифікати на проживання у гуртожитку 21 родині з Маріуполя. ФОТОРЕПОРТАЖ
У Дарницькому районі столиці по вулиці Празькій, 34, сьогодні мер Києва вручив ключі від кімнат для 21 родини, які через війну покинули Маріуполь
Київський міський голова Віталій Кличко зазначив, що у столиці зараз мешкає 400 тисяч ВПО з них 55 тисяч дітей.
Кожен з них отримує такі самі послуги, які й кияни. Це стосується й освіти, і медичного обслуговування.
Одна з найгостріших проблем — дах над головою. Для більшості з переселенців це проблема номер один. Саме тому стільки уваги до кожного кроку у розв’язанні житлової проблеми.
Віталій Кличко сьогодні на зустрічі з мешканцями Маріуполя вручив сертифікати та ключі родинам Захисників і Захисниць України, а також соціально незахищеним сім’ям з дітьми.
Тепер 57 маріупольців зустрінуть, Новий рік, нехай у тимчасовому, але в окремому житлі в столиці.
«От щойно 21 сім’я вже отримала сертифікати на проживання у кімнатах в гуртожитку з мінімальними умовами, що стосується облаштування життя. Наступного кварталу ми ще 55 ключів вручимо тим, хто є ВПО. Велика проблема, але ми її вирішуємо з меценатами, Фондом Рената Ахметова, мер Маріуполя дуже активну участь бере в тому, що допомогти маріупольцям. Закордонні благодійні організації — ми всім вдячні», — розповів під час вручення сертифікатів Кличко.
Він також додав подробиць:
«Місто Київ надало це приміщення для того, щоб тут зробили ремонт і ті, хто потребує оселі могли її мати. Наступного року ми продовжимо реалізовувати цю програму. Не будемо забувати, що це велике навантаження на бюджет у Києві багато черговиків. Ми надаємо допомогу нашим захисникам, сім’ям загиблих, дітям-сиротам. Ми зможемо крок за кроком ці проблеми вирішувати».
Мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що першим, хто почав допомагати переселенця з Маріуполя став Київ та його мер Віталій Кличко. Два великих міста — Київ та Дніпро з 2022-го року прийняли найбільше тих, хто змушений був покинути місто Марії. Перші хаби «Я Маріуполь» з’явились саме у столиці й Дніпрі, а сьогодні вони вже є у 37 регіонах України.
Саме житлова проблема потребувала часу, уваги та нестандартних підходів для вирішення, зазначив Вадим Бойченко:
«Я ще раз хочу наголосити, що тільки завдяки єдності ми сьогодні маємо сформовану команду — 37 центрів у 21 місті надають послуги маріупольцям».
Заступниця голови КМДА Марина Хонда пояснила, що маріупольців у столиці зареєструвалось понад 20 тисяч. За даними «ЯМаріуполь» з них понад 400 соціально незахищених родин потребують житла.
Щодо гуртожитку «ЯМаріуполь. Затишок», то Київ передав частину будівлі у тимчасове користування
«А Маріуполь, завдяки власним бюджетним коштам і підтримці меценатів, профінансував ремонт і облаштування. У будівлі вже триває ремонт ще двох поверхів, де буде облаштовано 55 кімнат. Пріоритет матимуть родини військових, зокрема звільнених з полону, багатодітні сім’ї, а також родини, де є діти з інвалідністю. Саме тому соціальне житло облаштовується з урахуванням принципів доступності».
Кімнати відремонтовані, мають сучасний вигляд і дуже подобаються новим господарям. Крім того, є окрема дитяча кімната, коворкінг, пральня. Санвузли пристосовані для людей з інвалідністю.
Олена Безспалова прийшла отримувати ключі від кімнати у гуртожитку з донькою Іриною.
Батько родини — у лавах ЗСУ. Сім’я виїхала з Маріуполя у березні 2022-го. Мама Олена оселилась на Черкащині, а донька — стала студенткою КНУА і навчається у Києві. Обидві були сьогодні дуже щасливими й втомленими водночас — вони дуже багато пережили й тепер вже мають власний дах над головою.
«Для нас ця кімната у гуртожитку означає, що ми нарешті можемо возз’єднатись, які сім’я. Я з донечкою. А тато наш звільняє Україну», — розповіла «Вечірньому Києву» пані Олена.
Разом з ними отримав ключі від кімнати у гуртожитку й Ігор Жулин.
«Ця кімната — житло для мене, дружини та наших трьох дітей. Можливо, хтось скаже — мало. Але це для нас веж велике розв’язання проблеми. У нас є де жити», — поділився пан Ігор.
Під час вручення ключів і спілкування з мерами Маріуполя та Києва, люди висловлювали вдячність ЗСУ, які героїчно захищають і відвойовують сьогодні українські землі від окупантів. За словами Віталія Кличка, допомога міжнародних організацій не була б такою щедрою, якби українці не показали незламність та спротив, це стосується і захисників Маріуполя.
Дехто з маріупольців плакав. Бо навколо у коридорі та кімнаті відпочинку — світлини їх колись прекрасного міста біля моря, яке зруйноване росією. Хтось впізнавав знайомі місця на відео, яке показували у холі гуртожитку. Співрозмовники «Вечірнього Києва» зізнавались, що столиця їх прийняла тепло і по-рідному, але додому хочеться кожному.
Представники Донецької обласної військової адміністрації розповіли, що Донеччину покинуло півтора мільйона жителів. І 10% з них, тобто 160 тисяч — сьогодні живуть у Києві. Всі вони отримують необхідні послуги та підтримку від місцевої влади та держави.
Читайте також за темою:
«У Києві діти-сироти отримали понад 20 сертифікатів на нові квартири на Теремках».
Щасливими новоселами у новобудові в Голосіївському районі стали кияни, які росли без батьків.
Ольга СКОТНІКОВА, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»