Психологічна допомога та телемедицина: у Києві медичний хаб для маріупольців збільшує кількість послуг для пацієнтів
Переселенці можуть звернутися за кваліфікованою медичною допомогою до лікарів різних спеціальностей.
Спеціалізований медичний центр «ЯМаріуполь. Здоров’я», що розташований на лівому березі, по вулиці Якова Гніздовського, 9, працює з кінця вересня і за цей час уже укладено понад 900 декларацій, надано 4800 медичних послуг та проведено 780 інструментальних обстежень.
У центрі сучасна апаратура, працюють сімейні лікарі, а також педіатр, терапевт, кардіолог, невропатолог, гінеколог та інші спеціалісти. Можна зробити лабораторні дослідження та УЗД, записатися на лікувальну гімнастику. Проте маріупольці приїздять у центр не тільки тому. Більшість лікарів та медперсонал теж з Маріуполя.
«Тут мене розуміють, багато речей не треба пояснювати і через це лікуватися легше», — розповіла маріуполька Олена.
На зауваження, що у центрі сучасна апаратура, вона сумно усміхається — у рідному місті медичне обслуговування було на найвищому рівні, а лікарі високопрофесійними. Багато з них без проблем знайшли собі роботу в різних медичних закладах.
«Окрім медичного хабу у Києві ми уже відкрили схожий заклад у Дніпрі, а також плануємо в Одесі та Львові — там, де є найбільше маріупольців. Зрозуміло, не можемо створити їх в усіх містах, де мешкають наші люди, проте фахівці у Києві можуть консультувати лікарів і пацієнтів за допомогою телемедицини», — розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
До слова, у медичному хабі відкрили Центр ментального здоров’я, відповідно до програми ментального здоров’я «Ти як?». Працюють у ньому психотерапевти, а також сімейні лікарі, які пройшли навчання на платформі НСЗУ.
«Пацієнт, який приходить на огляд до свого сімейного лікаря, отримує оцінку не тільки фізичного, а й психічного здоров’я та рекомендації, як покращити ментальний стан. Це дуже важливо, бо люди „не губляться“ зі своїми проблемами. Це допомагає отримати сталий результат, покращення якості життя», — розповіла Ганна Кальченко, сімейна лікарка та керівниця Центру ментального здоров’я у хабі.
Також у центрі є кабінет фізіотерапії та тренажерна зала. Вони запрацювали з початку грудня, проте вже зараз багато пацієнтів цікавляться, як туди потрапити.
«Після інсультів людям важливо відновити моторику. Наприклад, навчитися обслуговувати себе, розчісуватися, защіпати ґудзики», — пояснила лікарка-ерготерапевтка Анна Обелець.
Центр працює за програмою медичних гарантій Національної служби здоров’я України. Тобто всі пацієнти, які мають декларацію з сімейним лікарем і мають направлення — обслуговуються безоплатно. У майбутньому відкриють і стоматологію, де також надаватимуть послуги військовим.
«У Києві зареєстровано понад 400 тисяч внутрішньопереміщених осіб. Понад 26 тисяч з них — жителі Маріуполя. Також до міста прибувають нові переселенці. Щоб допомогти їм інтегруватися у столиці ми створюємо інтеграційний хаб. Так звану єдину точку входу, звернувшись куди люди на одному місці можуть отримати консультації від фахівців служб соцзахисту, від Центру зайнятості, благодійних організацій», — розповів директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий.
«Вечірній Київ» писав, що в грудні 2022 року у Києві відкрили центр підтримки переселенців «ЯМаріуполь», що розташований на лівому березі. Він надає комплексну підтримку та допомагає вимушеним переселенцям адаптуватися до нових умов життя.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»