«Ми навіть після смерті проростем»: у Києві відбулась презентація збірки Віолети Кравченко
Це вже сьома збірка поетеси, яка доступна читачам.
14 грудня у Національному музеї літератури України відбулась презентація збірки Віолети Кравченко «Ми навіть після смерті проростем».
До збірки поетеси увійшли вірші присвячені загиблим Захисникам та Захисницям України.
«Йшла до цієї збірки я довго. Для людини яка пише це ніби народження дитини, сьогодні народження моєї вже сьомої дитини», — каже Віолета Кравченко.
До заходу долучились колеги поетеси, волонтери, з якими вона на постійній основі допомагає Силам оборони та небайдужі гості.
«Хотіла відкрити збірку вперше тут з вами, але цікавість перемогла. Вчора я не могла насидітися з нею, нанюхатись, як вона пахне. Гортала сторінки, плакала, поринала у миті переживання, коли її писала. Згадувала кожен вірш та кожен діалог з рідними, коли узгоджувала тексти», — пригадує Віолета.
До заходу долучились і сім’ї полеглих бійців з різних куточків України. Кожен згадав свою рідну людину, розповів про подвиг, який вона зробила для країни.
«Щира материнська подяка за те, що вшановуєте пам’ять наших, на жаль, вже загиблих дітей. Гине багато найкращих наших хлопців і дівчат, які мали свої мрії. Але коли настав складний час для країни, вони не задумуючись захистили нас всіх та дали можливість жити далі. Вірші, які пишете Віолета, будуть читати майбутні покоління та передавати далі», — сказала мати полеглого захисника Маріуполя «Хірурга» Віта Харчук.
Збірка розрахована рівно на 300 сторінок, а наповнюють її фото Олега Калашникова.
«Це знакова і важка книга. Важка тому, що тут згадують про тих хто пішов на небесну козацьку нараду. Вони мають залишатися не тільки у серцях, але й в пам’яті нашого суспільства та нації. Вдячний пані Віолеті за книгу. Кожна така робота, як цеглинка вибудовує нашу історію», — сказав військовослужбовець та фотограф Олег Калашников.
Крім суспільної діяльності Віолета Кравченко є учасницею та амбасадоркою благодійного проєкту «Протикумулятивний екран».
Спільнота з 2014 року надає допомогу різним підрозділам ЗСУ, НГУ та ДПСУ. А зараз вони зосередили допомогу бійцям з постачанням транспорту, електростанцій та різноманітної техніки.
«Протикумулятивний екран» публікує всі необхідні запити у соціальних мережах, там можна підтримати будь-який збір для Захисників і Захисниць.
«Стежки війни, стежки любові»: у Києві презентували збірку поезій чотирнадцяти авторів. Детальніше про це читайте у матеріалі «Вечірнього Києва».
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»