У КМДА для запобігання та виявлення корупції активують роботу з викривачами
У КМДА провели зустріч департаменту запобігання проявів корупції з аналогічним департаментом мерії Варшави, де йшлося про порівняння роботи, досвіду та методології подолання корупції на всіх рівнях у столицях України та Польщі.
Спілкування представників мерії Варшави та КМДА пройшло у форматі відеозв’язку. Тамтешній департамент відповідності є аналогом того, чим займається антикорупційний департамент у Києві.
У червні цьогоріч делегація КМДА побувала у мерії Варшави, там поспілкувались з фахівцями та домовились про співпрацю.
Сьогодні під час відеоконференції з паном Яцеком Маком, директором з питань антикорупційної діяльності столиці Польщі, дізнались про методи, які використовують польські колеги.
За словами Олега Тимошенка, директора Департаменту із запобігання та виявлення корупції КМДА, українські фахівці для себе також відзначили багато цікавого з того, чого поки немає у робочому арсеналі.
«У нас багато схожого у напрямках роботи. Саме мені дуже перспективним видався напрямок роботи з викривачами. Ми теж цю роботу виконуємо, але, виходячи зі свого досвіду — вони нам багато чого підказали. Хочу особливу увагу звернути на розширення каналів повідомлення про корупцію».
За словами Олега Тимошенка, департамент, котрий він очолює, приєднався до порталу викривачів, який веде НАЗК і саме збільшення зовнішніх та внутрішніх каналів повідомлень є зараз дуже актуальним.
А радник Київського міського голови з питань запобігання та виявлення корупції, депутат Київради від фракції «УДАР», Віктор Домогальський, акцентував, що під час відеозустрічі проговорювали критерії оцінки діяльності департаментів, як зі сторони громадськості, так і зі сторони мера, якому підпорядковується департамент.
«Звернув увагу що у Києві і у Варшаві існують корупційні ризики при проведення публічних закупівель. У Варшаві утворено відповідна агенція, яка об’єднує усі підпорядковані підрозділи і проводить для них закупівлі. Наразі у нас проводиться проведення закупівель кожним підприємством окремо. А це близько тисячі триста комунальних підприємств, відповідних управлінь, РДА міста Києва — близько півтори тисячі таких підрозділів. Це безпосередньо впливає на можливість оцінки корупційних ризиків при проведенні таких закупівель», — зазначив
Також за його словами, було цікаво обговорити існування інституту викривачів. В Києві збільшать увагу до цієї інституції і запозичать досвід Варшави.
До слова, у Польщі діє закон «Про викривачів», натомість в Україні користуються законом «Про запобігання корупції».
Олег Тимошенко особливо звернув увагу на те, що часто громадськість вимагає під час оцінки результативності роботи департаменту кількість кримінальних справ.
«Які критерії оцінки департаменту у Варшаві — ось, що нас цікавило. Але вони наголосили, що вони не є правоохоронним органом і не наділені відповідними повноваженнями. Тож в разі якихось виявлених злочинів — вони спрямовують всі дані до правоохоронців», — зазначив директор Департаменту із запобігання та виявлення корупції КМДА.
Читайте також за темою:
«У КМДА обговорили з громадськістю результати виконання Антикорупційної програми на 2024-26 роки».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»