У КМДА обговорили з громадськістю результати виконання Антикорупційної програми на 2024-26 роки
З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією Громадська рада при КМДА та Депаратмент з питань запобігання та виявлення корупції провели важливу комунікаційну зустріч, на якій з’ясували продуктивність роботи у 2024-ому році та узгодили план розвитку.
Директор Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції міста Києва Олег Тимошенко розповів, що результати спільної з громадськістю роботи грунтовні. Департамент розробив та впровадив Антикорупційну програму на 2024-2026 роки, проведені громадські слухання, визначені корупційні ризики. Про зроблене постійно звітують у НАЗК.
«У всіх цих питаннях постійний учасник — громадськість. Ми проводимо навчання серед уповноважених з антикорупційної діяльності, а також серед осіб, які призначені на державну службу вперше. До них доводимо норми чинного законодавства, щоб вони надалі ними користувались, як у службовій діяльності, так і у повсякденному житті», — зазначив Олег Тимошенко.
За його словами, за рік, згідно з Антикорупційною програмою, провели 16 навчань, які охопили понад 400 службовців.
«В ході проведення навчань ми залучали експертів з антикорупційної діяльності, а також фахівців з НАЗК, які доводили норми законодавства для уповноважених з антикорупційної діяльності»», — розповів подробиці директор Департаменту.
Ця робота буде продовжуватись на постійній основі.
На 2025-й рік Департамент розробив порядок проведення перевірок організацій, діяльності уповноважених органів у структурних підрозділах, комунальних підприємств.
«Ми розробили план перевірок на рік і за цим планом проводитимемо перевірки організацій. Головне питання це — допомога. Йдеться насамперед про методологічну допомогу та доведення чинних норм законодавства і нових норм, які будуть впроваджені, щоб не було порушень у роботі уповноважених органів».
Громадська рада при КМДА досить активно співпрацює в питаннях запобігання корупції. Це стосується і виявлення корупційних ризиків, зокрема в проєктах нормативних документів, розповів голова Громадської ради Геннадій Кривошея.
«Важливо, що ми у спільній роботі виявляємо найболючіші точки. Наприклад, по ярмарках. Під час їх проведення є недоотримання коштів до бюджету, ми ставимо перед собою завдання як ми можемо наповнити бюджет Києва у наступному році? І оце вже є конкретне завдання, яким чином спільно з Департаментом, який провів своє розслідування і відреагував на наші зауваження — тому це один з кейсів, який ми беремо у роботу».
Геннадій Кривошея також зазначив, що пильну увагу приділяють земельному питанню, землевідведенню.
«Часто під тимчасові споруди намагаються відвести землю у місті Києві. Депутатам подають вже готовий проєкт рішення, цей документ виходить з профільного департаменту, тож депутати цих ризиків не бачать. А ми хочемо, щоб саме Департамент з запобігання та виявлення корупції у місті Києві також вникав у цю проблематику, перевіряв документ. У нас вже були протягом року позитивні моменти в цьому напрямку, тож і надалі увага посилиться».
Серед напрямків спільної роботи, які виявились результативними, очільник Громадської ради при КМДА відзначив і проведення тендерів «Київзеленбуду».
«За нашою ініціативою було звернення до департаменту — ми виявили, що компанія-переможець виконання робіт, має низький рівень довіри, має кримінальні провадження. Департамент вчасно відреагував і „Київзеленбуд“ дуже жорстко провів перевірку робіт з проведення цих тендерних процедур».
За словами Геннадія Кривошеї, такі обговорення потрібні, щоб виявлені проблеми розв’язувались швидко. У пріоритеті на 2025-й рік — викорінення корупційних ризиків у роботі всіх підрозділів та підприємств.
Пропозиції по роботі висловили під час спільного засідання Борис Назаренко, голова комітету ГР КМДА, від Нацгвардії України, а також члени Громадської ради Дмитро Калько і Олександр Лисенко.
Вони також акцентували на важливості роботи Департаменту у земельних питаннях.
Важливо, що спільний захід громадськості пройшов саме у Міжнародний день боротьби з корупцією, зазначив очільник Громадської ради при КМДА. Цей день започаткувала ООН більш як 20 років тому.
«Сьогодні ми говоримо, наскільки важливою є боротьба з корупцією, а протягом року ми з нею маємо боротись і робити так, щоб уникати її проявів на рівні місцевих органів влади», — зазначив Кривошея.
«Вечірній Київ» писав про те, як триває антикорупційна освіта нових уповноважених. Департамент з питань запобігання та виявлення корупції КМДА постійно проводить навчання. Представники НАЗК провели презентацію та детально пояснили, як виявляти та протидіяти корупційним ризикам. Двогодинне навчання для комунальних підрозділів столиці пройшло з повною аудиторією, де слухачі отримали практичні навички управління корупційними ризиками.
Ольга СКОТНІКОВА, Олексій САМСОНОВ, «Вечірній Київ»