Єврейська лікарня і казарми: у столиці розглянули нові об’єкти культурної спадщини
Всі ці будівлі є важливими елементами архітектурної спадщини ХІХ–ХХ століть та потребують захисту від пошкоджень або знищення.
На черговому засіданні Консультативної ради обговорили важливі проєкти, повідомили у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
Один з них стосувався реставрації на Хрещатику. А саме — на зустрічі розглянули робочий проєкт «Реставраційний ремонт групи нежитлових приміщень № 1а» у житловому будинку за адресою: вул. Хрещатик, 25.
Йшлося і про протиаварійні роботи в ОХМАТДИТ, корпус якого було пошкоджено внаслідок ракетної атаки. Учасники ради обговорили проєкт протиаварійних та консерваційних робіт лікувального корпусу №3 (літера Б), який є пам’яткою історії місцевого значення. Будівля має унікальну історію, адже в ній працював видатний дитячий хірург А.Р. Шуринок.
Для включення до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини розглянули: два корпуси Єврейської лікарні (вул. Загорівська, 1), флігель садиби (вул. Саксаганського, 61/17), казарми Бессарабського полку (вул. Січових стрільців, 24-А).
Особливу увагу приділили комплексу Єврейської лікарні, частина об’єктів якого вже має пам’яткоохоронний статус.
Єврейська лікарня — великий багатопрофільний комплекс, що був збудований з 1884 по 1914 рік за кошт єврейських філантропів, серед них Бродські, Зайцеві, Френкелі. В одному з корпусів (не зберігся) була синагога. В радянський час — Обласна лікарня, збудовані нові корпуси.
«Всі ці будівлі є важливими елементами архітектурної спадщини ХІХ–ХХ століть та потребують захисту від пошкоджень або знищення», — наголосили в Департаменті.
Нагадаємо, у столиці розглянули додаткові механізми захисту історичної забудови міста. На робочій групі обговорили проєкт рішення щодо збереження значних історичних будівель Києва.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»