Київ презентував місцевий план дій з відкритого врядування: основні зобов’язання і як їх реалізовуватимуть
П’ять різнопланових зобов’язань, розроблених спільно з громадянським суспільством, увійшло до місцевого Плану дій, у межах участі Києва у міжнародній ініціативі «Партнерство «Відкритий уряд».
Команда Департаменту суспільних комунікацій КМДА разом з інститутами громадянського суспільства, колегами зі структурних підрозділів КМДА, науковою спільнотою, долученням медіа та молоді напрацювали чіткі зобов’язання та представили їх для обговорення.
Окремо уточнимо, що цього року Київ приєднався до програми «Відкритий уряд — місцевий рівень». Місто стало частиною глобальної мережі, що впроваджує практики відкритого урядування. Заявка Києва була відібрана серед 138 інших з усього світу. Її основою став флагманський проєкт у напрямі комунікації влади з суспільством — мережа Vcentri Hub.
Ініціатива «Відкритий уряд» (OGP), заснована у 2011 році і об’єднала 77 країн світу, демонструючи глобальний інтерес до відкритого управління.
Саме на місцевому рівні, де зароджуються інновації, формується майбутнє демократії.
«Це важливий крок до партнерства між владою, громадами та міжнародними організаціями для відкритого та прозорого управління. Попереду — затвердження, імплементація та виконання. Дякую членам Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при КМДА за одноголосне прийняття рішення», — зазначила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.
«В березні цього року ми почали працювати над заявкою для вступу Києва до OGP Local. І вже в квітні столиця стала учасником програми. Ми отримали чудову перспективу презентувати свої можливості з питань відкритого врядування на міжнародній арені і як місцева влада ми щодня активно працюємо у цьому напрямку», — повідомила директорка Департаменту суспільних комунікацій КМДА, депутатка від УДАРу Мирослава Смірнова.
Вона додала, що ці ключові зобовʼязання стануть основою Плану дій. Серед напрямків виділили: розширення мережі #VcentriHub, публічні консультації у новому форматі, інноваційний цифровий простір для надання е-послуг, розвиток інформаційної бази пам’яток культурної спадщини Києва, сприяння активній участі молоді у міських політиках: інтерактивні курси з громадянської освіти.
Також Мирослава Смірнова представила «Декларацію цінностей співпраці влади і громади». Це документ, який наголошує на важливості відкритого партнерства між владою та громадою, спрямований на сприяння створенню безбар’єрного, сучасного та комфортного середовища для всіх жителів та жительок міста Києва, а також внутрішньо переміщених осіб.
«Департамент наполегливо працює у напрямку МЦП „Сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Києві на 2025-2027 роки“. Сьогодні ми розробляємо та удосконалюємо ефективні інструменти залучення громадян до управління містом. Разом із громадськими організаціями ми щодня працюємо на благо столиці й створення максимально комфортних умов проживання. Вдячна кожному підписанту Декларації, який розділяє наше бачення і цінності. Вірю, що попереду прекрасні важливі і ціннісні проєкти, адже саме спільні дії здатні забезпечити сталий розвиток та подолання викликів, що стоять перед країною», — Мирослава Смірнова.
Нижче детально розглянемо презентовані пункти:
Зобов’язання 1
Розробка та впровадження інтерактивних курсів з громадянської освіти у шкільному, професійно-фаховому та університетському середовищі з метою сприяння активній участі молоді у міських політиках.
Відповідальні виконавці: Департамент освіти і науки, Департамент суспільних комунікацій.
Зобов’язання 2
Розвиток модуля «Інформаційна база пам’яток культурної спадщини міста Києва» інформаційно-аналітичної системи «Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва».
Відповідальні виконавці: Департамент охорони культурної спадщини, Департамент інформаційно-комунікаційних технологій.
Зобов’язання 3
Розширення функціональних можливостей інформаційно-комунікаційної системи «Програмна платформа для надання електронних послуг, у тому числі адміністративних».
Мова йдеться про зручний доступ до широкого спектра міських послуг для жителів Києва за принципом «єдиного вікна» та інноваційний цифровий простір, який сприятиме підвищенню якості життя та розвитку цифрової грамотності громадян.
Відповідальні виконавці: Департамент інформаційно-комунікаційних технологій, КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр.
Зобов’язання 4
Розробити та впровадити Положення про порядок проведення публічних консультацій в Києві. Це насамперед про активну участь громади в управлінні містом та врахування потреб і пропозицій стейкхолдерів при розробці міських політик.
Відповідальні виконавці: Департамент суспільних комунікацій, Центр комунікації.
Зобов’язання 5: розширення мережі муніципальних відкритих громадських просторів «Vcentri Hub» та підвищення ефективності їх роботи, як платформ діалогу та партнерства у форматі «влада-громада».
Відповідальні виконавці: Департамент суспільних комунікацій, центр комунікації.
Нагадаємо, «Вечірній Київ» писав про те, що у столиці провели стратегічну сесію «Розробка місцевого Плану дій м.Київ».
Леонід РУДЕНКО, «Вечірній Київ»