Зеленський звільнив Ташеву з посади Постійного представника Президента у Криму
Раніше Центральна виборча комісія визнала Тамілу Ташеву обраною народною депутаткою України — замість Івана Примаченка (партія «Голос»), який подав заяву про відмову від мандата.
Таміла Ташева, представниця Президента в АР Крим, кримськотатарська правозахисниця та співзасновниця організації «КримSOS» вирішила стати народною депутаткою.
Тож Президент України підписав Указ щодо звільнення Таміли Ташевої з посади Постійного Представника Президента України в АР Крим. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.
Вона подякувала Президенту України за його «лідерство та непохитну підтримку в боротьбі за відновлення територіальної цілісності нашої держави. Завдяки його незламній позиції Україна продовжує впевнено захищати свої права та нагадувати світові, що Крим — це Україна», а також його команді та команді Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.
Також вона прозвітувала за роботу Представництва/Офісу Кримська платформа потужну інституцію, флагмана важливих зрушень, які стосуються окупованих територій та їх реінтеграції.
«Закінчується третій рік широкомасштабного вторгнення та десятирічної війни росії проти України. Майже три роки як я перебувала на посаді Постійної Представниці Президента України в АР Крим. За цей період змінилося дуже багато — і в країні, і в нашій роботі, і в підходах до комунікації теми Криму», — зазначила вона.
За неповні три роки в офісі опрацювали 5275 звернень, допомогли 83 особам виїхати з окупованої території, 187 громадянам — відновити або отримати паспорти, а ще 50 — вирішити питання з освітніми документами. Команда щодня моніторить ситуацію на півострові, документує злочини окупантів, зокрема, мілітаризацію, незаконні затримання та репресії проти кримських татар.
«Ми бачимо, як зростає опір у Криму: люди демонструють солідарність, відвагу та незламну віру в Україну. На підтримку їхнього спротиву ми реалізували низку інформаційних кампаній, які нагадують, що боротьба за Крим триває», — наголосила Ташева.
У рамках кампанії #10роківСпротиву по всій Україні було розміщено 123 сітілайти, 193 білборди, понад 6 тисяч плакатів і створено десятки публікацій про історії громадян України з Криму, включаючи військовослужбовців і політв’язнів.
Ці історії розкривають справжню ціну боротьби за свободу, зокрема, через проєкт «Листи до вільного Криму», у межах якого створено 26 відео з прочитанням листів кримських політв’язнів. Загалом трек роботи з темою політв’язнів є важливим, і ми включались в цю роботу як на рівні змін до законодавства, так і комунікаційно.
До 80-х роковин геноциду кримськотатарського народу кампанія набула нового масштабу: розміщено 162 сітілайти, 207 білбордів, майже 9 тисяч плакатів і 163 електронних рекламних носії. Ці ініціативи не лише підтримують зв’язок із Кримом, а й підкреслюють спільність боротьби українського та кримськотатарського народів за свободу і справедливість.
Особливе місце серед цих подій займає виставка «QIRIM İÇÜN / Заради Криму», приурочена до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Детальніший звіт про діяльність можна прочитати на сторінці Представництва (https://cutt.ly/EeXu8GJI).
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»