Стійкість людини — стійкість системи: у Києві триває другий Форум ментального здоровʼя
Експерти, медики, освітяни та представники уряду та регіонів обговорюють досягнення й найближчі плани з розбудови системи охорони психічного здоровʼя.
В столиці триває триденний Форум ментального здоров’я «Стійкість людини — стійкість системи».
Під час відкриття панелі «Сектор охорони здоровʼя» міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що система психічного здоров’я в Україні стрімко розвивається та орієнтується на доступність послуг для кожного українця.
«Коли тривога, стрес і емоційне виснаження стають нашими щоденними супутниками, турбота про ментальне здоров’я — це не просто важливо, а життєво необхідно. З початком повномасштабної війни перед державою постало завдання наблизити послуги з ментального здоров’я до людей і ми долучили тих, хто зазвичай є першим контактом пацієнта з медичною системою — сімейних лікарів, для яких масштабували навчання за програмою ВООЗ. І це спрацювало.
На сьогодні базові послуги з підтримки ментального здоров’я надають понад 13 тисяч сімейних лікарів у більш ніж 1000 закладів «первинки» по всій країні. За два роки майже 500 тисяч українців та українок скористалися такою можливістю. Держава сплатила за це понад 90 мільйонів гривень», — розповів Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.
Форум також став майданчиком для обговорення досягнень програми «Ти як?» та планів на майбутнє. Оксана Збітнєва, керівниця Координаційного центру КМУ / Mental Health UA та членкиня ради Центру, підкреслила, що впровадження етичних норм і сертифікація фахівців є основою для довіри до системи.
Підходи Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? демонструють, що навіть у часи випробувань можна будувати ефективну систему, яка піклується про ментальне здоров’я українців.
Нагадаємо, у бібліотеках українці зможуть отримати першу психологічну допомогу.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»