Київ облаштує інтеграційний хаб для переселенців: депутати підтримали створення комунального підприємства
Одним із ключових завдань хабу буде створення комунікаційної платформи.
У столиці облаштують інтеграційний хаб для внутрішньо переміщених осіб. Реалізацією проєкту займається Департамент соціальної та ветеранської політики за сприяння UNHCR Ukraine — Агентства ООН у справах біженців в Україні та благодійного фонду «Рокада».
За створення комунального некомерційного підприємства «Київський міський центр комплексної допомоги внутрішньо переміщеним особам», проголосували депутати під час засідання сесії Київради, 21 листопада.
Директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий розповів журналістці «Вечірнього Києва» про реалізацію проєкту центру комплексної підтримки ВПО.
«Ми вже ремонтуємо будівлю на 600 квадратних метрів, яка знаходиться на Харківському шосе. Це буде інтеграційний хаб, де ми працюватимемо з внутрішньо переміщеними особами.
Є багато різноманітних громадських рухів щодо підтримки ВПО, але в місті Києві цей проєкт неформалізований. Ми багато говормо про це, допомагаємо переселенцям, але саме ось такого окремого некомерційного підприємства, яке буде зосереджене виключно на допомозі і підтримці внутрішньо переміщених осіб, до цього часу не було».
За словами Руслана Світлого, рішення за яке проголосували депутати, є вкрай важливим, бо у Києві найбільша кількість переселенців, які навіть після закінчення війни висловлюють бажання лишитися в столиці.
«Я насправді вдячний за підтримку. Адже в Києві наразі проживає 418 тисяч ВПО і це лише офіційно зареєстрованих. Якщо говорити про всіх, то цю цифру можна сміливо множити на два. Тому ми маємо цим людям приділити максимальну увагу. Надати всі інструменти, бо вони по суті вже наші кияни, які мають працювати, сплачувати податки і отримувативсі пільги та гарантії, які надає місто Київ своїм громадянам», — пояснив директор профільного Департаменту.
Він також зазначив, що Інтеграційний хаб буде другою домівкою внутрішньо переміщених осіб.
«Ми хочемо, щоб ці люди відчували себе частиною суспільства, до якого вимушено чи не вимушено приєдналися. У хабі вони отримуватимуть послуги абсолютно безкоштовно. В нас є необхідні для цього інструменти й важелі.Ми маємо можливість запрошувати для консультацій в хаб представників пенсійного фонду, центру зайнятості та інших організацій. Там буде юрист, психолог, які супроводжуватимуть за потреби переселенців у вирішенні їхніх питань. Наша мета, щоб людина була поінформована і розуміла, як їй далі діяти й на що вона може розраховувати», — підсумував Руслан Світлий.
Проєкт розроблений з урахуванням вимог безбар’єрності, а для безперебійної роботи будуть встановлені сонячні панелі. Введення в експлуатацію заплановане на першу половину 2025 року.
До теми: у Києві діє вісім міських цільових програм підтримки киян, зокрема, й ВПО. Читайте велике інтерв’ю заступниці голови Київської міської державної адміністрації Марини Ходни за посиланням.
Сніжана БОЖОК, фото Бориса КОРПУСЕНКА «Вечірній Київ»