Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи: розклад подій у столиці
У Києві відбудеться низка культурних та просвітницьких заходів, присвячених річниці Помаранчевої революції та Революції Гідності.
«Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи. І сьогодні ми, як ніколи, знаємо ціну своєї гідності та волі, — підкреслив мер Києва Віталій Кличко. — Україна стоїть під тиском оскаженілого агресора, бʼється, втрачаючи найкращих своїх синів та доньок. Допомагає армії. Живе і працює під ракетними атаками і в надскладних умовах».
Міський голова зазначив, що Путін не зрозумів головного — не знищить він дух українців! Бо прагнення свободи підійняло Україну на Революції 2004 та 2013 років. Готовність битися за свою волю згуртувала українців в лютому 2022-го.
«Гідність, сміливість дають нам сил боротися за свою свободу і свою державу. Україна була, є і залишиться вільною, незалежною країною! Разом ми вистоїмо і все подолаємо! — наголосив Віталій Кличко. — Слава Україні! Слава її Героям! Героям Небесної сотні та всім тим, хто боронить державу сьогодні. Вічна шана і памʼять тим, хто заплатив найвищу ціну за нашу свободу!»
Детальніше про заплановані події розповіла заступниця голови КМДА, депутатка Київради (фракція «УДАР») Ганна Старостенко на своїй сторінці у Facebook.
«Кожен із нас — частина великої історії. Разом ми творимо майбутнє України, пам’ятаючи про тих, хто виборював право жити у вільній країні. У День Гідності та Свободи ми згадуємо 20-ту річницю Помаранчевої революції та 11-ту річницю Євромайдану. Це два етапи єдиного шляху, яким ми йдемо вже десятиліттями, борючись за нашу свободу та європейське майбутнє», — наголосила заступниця голови КМДА.
У 2024 році відзначення Дня Гідності та Свободи пройде під гаслом «НАС НЕ ПОДОЛАТИ! 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану».
Українців закликають долучитися до флешмобу #БУТИ_ГІДНИМ і ділитися спогадами, світлинами і роздумами про Майдани та сьогоднішнє їх значення у соціальних мережах під однойменним тегом.
ВИСТАВКИ
Виставка »Протест/Архітектура. Барикади і намети: світ і Україна» в Музеї історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7). На тлі понад 60 протестів світу за останні 200 років показується специфіка українського протесту, особливості, простір, люди — як українська територія та культурний фізичний ландшафт допомагав досягати цілі та мети, які Майдан ставив перед його учасниками та політиками.
21 листопада вхід на виставку безоплатний.
Виставка видань про Помаранчеву революцію року та Революцію Гідності в Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9).
Виставка триватиме до 20 грудня.
Книжкова виставка «Україна — територія гідності. Вільні творять свободу» в Публічній бібліотеці імені Лесі Українки (вул. Олександра Кониського, 83-85).
Захід триватиме з 21 до 30 листопада.
Фотовиставка «Майдан — фортеця духу» в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» (вул. Госпітальна, 27-А).
Захід триватиме з 27 листопада до 22 грудня.
Фотовиставка до 20-ї річниці Помаранчевої Революції «Разом — непереможні» на Майдані Незалежності. Організатор — Національний музей Революції Гідності. Експозиція на основі фотографій з архіву Музею Майдану стане яскравим нагадуванням про події Помаранчевої революції як першого та визначального для подальшого становлення української нації досвіду боротьби й перемоги.
Відкриття виставки — 21 листопада о 13:00 біля монумента Незалежності.
КІНО
Перегляд кінострічок «Буча» та «Потяг до життя» в кінотеатрах «Ліра», «Лейпциг», «Флоренція», «Ім. Тараса Шевченка», «Старт».
Воєнна драма «Буча» має в основі реальну історію громадянина Казахстану, який з початком повномасштабного вторгнення став волонтером, привозив їжу та вивозив людей з окупованої Київщини.
Документальний фільм «Потяг до життя» створений на основі свідчень понад 60 працівників Укрзалізниці з різних регіонів країни. Усе, що відбувалося, описують очевидці, серед яких експрем’єр Британії Борис Джонсон, актор Орландо Блум та футболіст Андрій Шевченко.
КОНЦЕРТ
Концертна програма в Музеї видатних діячів української культури спільно з Національною філармонією. Натхненні твори відомих українських композиторів та поетів О. Білаша, О. Олеся, М. Рильського, А. Тараненка та ін., що відображають дух української нації, її боротьбу за свободу та любов до рідної землі виконають Руслана Якобінчук, мецо-сопрано; Надія Фесенко, сопрано; Дарина Ярмоленко, сопрано та ансамбль «Дивограй».
Захід відбудеться 21 листопада о 17:00.
ЕКСКУРСІЯ
Екскурсія «Місцями Революції Гідності. Ініціативи Майдану» від Національного музею Революції Гідності.
Збір всіх охочих — 23 листопада об 11:00 біля погруддя Тараса Шевченка перед КМДА (вул. Хрещатик, 36). Участь є безкоштовною, потрібна лише попередня реєстрація.
ЗУСТРІЧІ
22-23 листопада в Українському Домі (вул. Хрещатик, 2) покажуть унікальні артефакти помаранчевої революції та будуть проведені зустрічі з ровесниками Помаранчевої революції.
Так, 22 листопада о 12:00 пройде дискусія про значення Помаранчевої революції за участі Віктора Ющенка. А 23 листопада о 12:00 — «Розмова поколінь» — публічне інтерв’ю з Віктором Ющенком. Запитання йому ставитиме покоління двадцятирічних, ті, хто народився після Помаранчевої революції або був тоді малою дитиною.
Організатори заходів закликають усіх учасників бути уважними та дотримуватися правил безпеки. У разі оголошення повітряної тривоги необхідно терміново прослідувати в укриття цивільного захисту та перебувати там до відбою.
Мапа укриттів доступна на офіційному порталі Києва та в застосунку Київ Цифровий. Безпосередньо представники закладів культури додатково зорієнтують відвідувачів про розташування найближчого укриття.
Читайте також:
- Національний музей Революції Гідності спільно з партнерами представив програму заходів до 20-ї річниці Помаранчевої революції та 11-ї річниці Революції Гідності, які відзначатимемо 21 листопада.
- Фестиваль «Код Нації» проводить тестування на честь Дня Гідності. Опитуванням організатори хочуть не лише розширити знання учасників про події зими 2013–2014 років, але й підкреслити важливість демократичних цінностей та європейського вибору, за який боролися українці.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»