У Києві діє понад 50 соціальних бізнесів і місто сприяє розвитку цієї сфери
Соціальне підприємництво має значний потенціал для вирішення нагальних соціальних та економічних викликів, розвитку інклюзії та післявоєнного відновлення столиці.
Про це йшлося під час круглого столу, присвяченого розвитку соціального бізнесу в Києві, інформує пресслужба КМДА.
Організатором заходу виступила комунальна науково-дослідна установа «Київський науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста».
«Соціальний бізнес має значний потенціал для розвитку у столиці та може допомогти в подоланні наслідків війни, зокрема сприяючи розвитку інклюзивного ринку праці — від інноваційного виробництва кінцівок до посилення обороноздатності та безпеки у громаді — зауважив перший заступник директора Департаменту економіки та інвестицій КМДА Вячеслав Панченко. — Тож міська влада, закріплюючи заходи підтримки у міських програмних документах, готова сприяти створенню умов, які дозволять підприємцям ефективно працювати та розвиватися. Це один із ключів до сталого розвитку мегаполіса і шлях до створення справедливого, інклюзивного суспільства».
За даними спеціалізованої платформи для розвитку соціального підприємництва SILab Ukraine, нині в Києві діє понад 50 бізнесів, метою яких є саме соціальний вплив. Більшість із них — 40% — працюють у сфері екології, 30% зосереджені на соціальній інтеграції людей з інвалідністю, ветеранів, молоді, близько 20% надають освітні послуги або займаються культурними ініціативами.
Соціальні підприємства забезпечують роботою понад 2 тисячі осіб, серед яких близько 30% — представники соціально вразливих категорій населення.
«Тож Київ може стати локомотивом у створенні інфраструктури соціального підприємництва та розвинути міську екосистему підтримки такого бізнесу, зокрема серед молоді, — підкреслив директор Інституту Сергій Павловський. — Адже зазвичай соціальні інноватори потребують технічного супроводу, наприклад, у поданні заявок на міжнародні гранти, пошуку меценатів, навчанні фандрайзингу та залученні імпакт-інвестицій».
Він також акцентував на необхідності залучення міжнародного досвіду та найкращих локальних практик для підтримки тих компаній, що виявляють бажання інтегрувати соціальний вплив у свою діяльність.
Нагадаємо, науковці об’єднались на базі Київського науково-інноваційного кластера, щоб вирішити проблеми ринку праці. Короткострокові та спеціалізовані програми навчання, перекваліфікації й адаптації до змін на ринку праці, розроблені для дорослого населення, сприятимуть скороченню кількості безробітних і розвитку нових професійних компетенцій відповідно до вимог часу.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»