Науковці об’єднались на базі Київського науково-інноваційного кластера, щоб вирішити проблеми ринку праці
Столичні наукові установи та заклади вищої освіти готові об’єднати зусилля для вирішення викликів на ринку праці.
Столичний ринок праці зазнав значних змін через повномасштабне вторгнення росії в Україну. На це вплинула безпекова ситуація, міграція населення за кордон, мобілізація до лав Збройних Сил України, час, необхідний для адаптації внутрішньо переміщених осіб, зумовили значний дисбаланс між попитом і пропозицією на ринку праці.
У комунальній науково-дослідній установі «Київський науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» («НДІРоМ») запропонували сучасні виклики ринку праці вирішувати через науковий й освітній потенціал.
Саме про це йшлося на засіданні Координаційної ради Київського науково-інноваційного кластера.
«Навчальні заклади, наукові установи, інноваційні центри та бізнес готові об’єднатися на базі Київського науково-інноваційного кластера для напрацювання освітніх ініціатив, які сприятимуть розв’язанню нагальних питань із подолання безробіття», — повідомив директор «НДІРоМ» Сергій Павловський.
Він переконаний, що короткострокові та спеціалізовані програми навчання, перекваліфікації й адаптації до змін на ринку праці, розроблені для дорослого населення, можуть сприяти скороченню кількості безробітних і розвитку нових професійних компетенцій відповідно до вимог часу.
Йшлося і про участь закладів вищої освіти в інноваційних ярмарках, які мають стати платформою для комерціалізації наукових винаходів, створення стартапів і партнерства з бізнесом.
«Презентація технологічних розробок, створених на базі лабораторій та інноваційних центрів ЗВО сприятиме розвитку підприємництва і посиленню співпраці науки з державними структурами. Наша мета — створити умови, за яких наука й освіта будуть ключовими драйверами регіонального розвитку та підвищення якості життя громади», — зазначив Сергій Павловський.
Учасники дискусії підписали меморандум про приєднання до Київського науково-інноваційного кластера нових учасників — Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України та Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.
Сергій Павловський звернувся до новачків і зазначив, що приєднання таких закладів до кластера підсилює його науково-технічний потенціал і відкриває нові можливості для реалізації міждисциплінарних проєктів, зокрема в галузях цифрової медицини, міської інфраструктури та смарттехнологій.
ДОВІДКОВО:
До Київського науково-інноваційного кластера увійшли провідні столичні заклади вищої освіти. Серед них — Український державний університет ім. Михайла Драгоманова, Київська школа економіки, Державний торгівельно-економічний університет, Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого та Маріупольський державний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка і Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.
«Вечірній Київ» писав про те, що у базі Київського центру зайнятості є понад 3900 актуальних вакансій: де нестача кадрів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»