Як ВПО отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах: поради НСЗУ
Реабілітація може бути необхідна ВПО після операцій, травм, тривалого лікування або хвороб.
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть безкоштовно отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, скориставшись послугами Програми медичних гарантій. За рекомендаціями Національної служби здоров’я України (НСЗУ), для цього необхідно отримати електронне направлення від сімейного лікаря або лікаря, що веде пацієнта, і звернутись до медичного закладу.
Про це нагадує Національна служба здоров’я України (НСЗУ), пишуть в КМДА.
Реабілітаційні послуги доступні всім українцям, незалежно від статусу, і можуть включати допомогу після операцій, травм чи тривалих захворювань. ВПО мають право обрати реабілітаційний заклад самостійно, з огляду на наявність договору з НСЗУ. Ознайомитися з повним обсягом реабілітаційних послуг, які безкоштовно надають амбулаторно, можна на сайті НСЗУ за посиланням.
Пацієнт може самостійно обрати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ та фахівців із реабілітації, враховуючи їхні спеціалізації. Знайти будь-який зручний для себе заклад, який має договір із НСЗУ, можна за телефоном контакт-центру 16-77. Або самостійно — на сайті за допомогою аналітичної панелі/дашборду «Електронна карта місць надання послуг за програмою медичних гарантій». Карта покаже найближчі заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням.
Якщо під час звернення до закладу реабілітації у внутрішньо переміщеної особи вимагають оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок, — це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку потрібно подати звернення щодо порушення:
- за номером 16-77;
- оформити через електронну форму на сайті НСЗУ.
Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, — в електронному посібнику, який можна завантажити за посиланням.
Нагадаємо, що нещодавно в КМДА організували круглий стіл з питань внутрішньо переміщених осіб, на якому презентували результати дослідження, діяльність структурних підрозділів КМДА та виокремили нагальні проблеми щодо покращення умов проживання ВПО у Києві.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»