Зміна картинки та позитивні емоції: у Києві обговорили реабілітацію ветеранів через подорожі
У столиці відбувся круглий стіл «Реабілітація через подорожі Україною».
Захід зібрав представників державних, громадських і туристичних організацій з різних міст України. Учасники обговорили реабілітацію для ветеранів, їхніх родин та сімей загиблих через подорожі. Особливу увагу надали розвитку безбар’єрного туристичного середовища. Цю тему обговорювали на окремій панельній дискусії.
Відкрила круглий стіл заступниця голови КМДА Марина Хонда. Вона розповіла про успішний проєкт, який запровадили в Києві в межах програми «Підтримка киян-Захисників та Захисниць України» на 2023-2025 роки.
Мова йде про безплатні одноденні тури зі столиці до Львова, Ужгорода та Чернівців для киян-Захисників, Захисниць, їхніх родин та сімей загиблих. Поїздки регулярно організовує Управління туризму та промоцій КМДА разом із Київ Мілітарі Хаб.
«У 2023 році ми першими розпочали таку туристичну реабілітацію для киян-Захисників, Захисниць, їхніх родин та сімей загиблих. Зміна картинки, спілкування з людьми зі схожим досвідом, переживаннями та проблемами допомагають сприяють психологічному розвантаженню та допомагають отримати позитивні емоції. Такі екскурсійні тури дуже популярні.
Люди чекають, коли стартує черговий онлайн-запис на поїздку та «закривають» його за лічені хвилини. Маємо чудовий зворотний зв’язок. Відгуки учасників перевершили всі очікування — як за кількістю охочих, так і за позитивними враженнями», — розповіла Марина Хонда.
За її словами, лише цього року понад 400 людей стали учасниками екскурсійних турів в межах програми «Підтримка киян-Захисників та Захисниць України» на 2023-2025 роки, а також за залучені кошти.
Поки що екскурсійні тури організовуються з Києва лише до Західної України, але опитування, яке провели серед столичних ветеранів і членів їхніх родин, свідчить про те, що є чимало охочих відвідати й інші регіони.
«Це може бути спільна взаємодія між областями, містами. Сподіваюсь, що одним із головних результатів нашої зустрічі стане розробка нових маршрутів для киян-Захисників, Захисниць, їхніх родин та родин загиблих. Але у цьому процесі ми особливу увагу приділятимемо елементам безбар’єрності. Тобто доступності готелів, ресторанів, екскурсій для людей з інвалідністю», наголосила Марина Хонда.
Своєю чергою голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів повідомила, що ДАРТ доопрацьовує певні критерії, засновані на німецькому досвіді, які дозволять сертифікувати об’єкти туристичної інфраструктури по тому, наскільки вони доступні для різних категорій людей з інвалідністю.
«Адже часто буває, що готель або ресторан позиціює себе як безбар’єрний, а насправді люди з інвалідністю почувають там себе некомфортно, бо не можуть користуватися навколишнім простором самостійно, тобто без сторонньої допомоги. Тому мінімум, що ми маємо зробити, так це правдиво поінформувати про це клієнтів», — сказала Мар’яна Олеськів.
Вона також відзначила досвід Києва, Львова, Вінниці та Чернігова щодо туристичної реабілітації, а також розвитку безбар’єрного середовища.
А модератор панельної дискусії «Реабілітація Захисників і Захисниць через подорожі», начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова розповіла про безплатні екскурсії Києвом для ветеранів і «Портал Захисників та Захисниць», на якому серед іншого можна зареєструватися на різні прогулянки містом з кваліфікованим гідом. Вона також виступила за розширення географії туристичних подорожей для столичних ветеранів, їхніх родин та родин загиблих.
«Така ініціатива дозволить полегшити адаптацію наших військових, надавши їм можливість відкривати нові місця, знайомитися з різними людьми. Успішне проведення таких проєктів можливе лише завдяки крос-промоції з містами України», — додала Марина Радова.
Учасники круглого столу з різних регіонів поділилися власним досвідом допомоги ветеранам, а запрошені експерти Уляна Пчолкіна та Володимир Петровський надали практичні рекомендації містам щодо забезпечення безбарʼєрного середовища.
Читайте також:
«У Києві вручили 60 сертифікатів випускникам третього сезону проєкту «Академія гостинності міста Києва».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»