«Ви довели, що українці — нація переможців», — Кличко нагородив призерів Олімпійських ігор. ФОТО і ВІДЕО

Віталій Кличко та Ольга Харлан. Фото: Борис Корпусенко
Віталій Кличко та Ольга Харлан. Фото: Борис Корпусенко

На зустрічі в мерії призери та їхні тренери отримали грошові премії.

Міський голова Києва Віталій Кличко привітав столичних призерів Олімпійських та Паралімпійських ігор, які повернулися з Парижа з нагородами. Зустріч відбулася у мерії, де столичним спортсменам та їхнім тренерам вручили грошові премії, які цьогоріч значно зросли.

До прикладу, золото відзначили винагородою у 2,5 мільйонів гривень, бронзу — понад 1,2 мільйони гривень, а п’яті та шості місця — по 186 тисячі гривень.

«Спортивні організації міста, спортсмени, тренери, фахівці галузі фізичної культури і спорту доклали багато зусиль для підготовки та участі наших олімпійців у найголовніших змаганнях світу. І кияни продемонстрували високу спортивну майстерність та волю до перемоги — двічі на їхню честь підіймався прапор України», — Віталій Кличко.

Мер також додав, що на цій Олімпіаді за славу нашої держави змагалися 42 спортсмена-киянина, які виборювали нагороди у 15 видах спорту. Серед таких — наймолодша учасниця збірної з фехтування — 28 річна Юлія Бакастова та 43-річна українська легкоатлетка, заслужений майстер спорту України Оксана Зубковська.

Остання спортсменка нашому виданню коментує, що на цьогорічних змаганнях підтримка шанувальників у бік представників з України відчувалась по-особливому.

«На стадіоні увесь час чулось: „Слава Україні!“. Нас це дуже надихало, адже нам було непросто: країна у боротьбі», — сказала Оксана Зубковська.

Також вона поділилась, що наразі займається випуском власної книги, яка має вийти у світ вже наступного місяця під назвою «Філософія воїна».

Також під час зустрічі з олімпійцями Віталій Кличко нагородив найтитулованішу олімпійську чемпіонку України — фехтувальницю Ольгу Харлан.

«Підтримка важлива завжди, і я дякую Віталію Кличку та Департаменту спорту Києва за те, що сьогодні прийняли нас, відзначили та змотивували на подальшу роботу з високими результатами», — сказала вона.

Нашому виданню Ольга Харлан також розповіла, що зараз працює над тим, аби відкрити фехтувальну академію. Ймовірно, вона буде в Києві.

«Те, що українці — переможці, довели, зокрема, і наші олімпійці. Дякую вам за професіоналізм та волю до перемоги — знаю, наскільки складно даються перемоги в спорті. Слава Україні та тим, хто її прославляє!» — підсумував наприкінці зустрічі Віталій Кличко.

Нагадаємо, Україна завершила виступи на Олімпіаді у Парижі з 12-ма медалями. За 12 років Олімпійських ігор, медальний залік України у Парижі виявився найкращим за кількістю золотих нагород. А на Паралімпіаді Україна завоювала 82 медалі.

Даша ГРИШИНА, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»