«На жаль, ми не встигли на обмін», — у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими підтвердили смерть Вікторії Рощиної

Вікторія Рощина
Вікторія Рощина

Журналістка була в російському полоні з серпня 2023 року.

Україна підтвердила загибель журналістки Вікторії Рощиної — про це розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.

«Ми провели внутрішнє розслідування і, на жаль, ця інформація підтверджена. На жаль, інформація про смерть Вікторії підтверджена», — сказав Яценко в ефірі телемарафону ввечері 10 жовтня, передає Радіо Свобода.

Про обставини смерті Рощиної, за його словами, поки говорити зарано, їх встановлюють.

Представник Координаційного штабу повідомив, що проводилася робота зі звільнення журналістки з полону.

Він також підтвердив, що Вікторію Рощину готували до обміну, але, «на жаль, тут ми не встигли»: «Те, що її переводили з Таганрога до Москви — це був етап її підготовки до звільнення».

Вікторія Рощина зникла 3 серпня 2023 року на тимчасово окупованих територіях. У травні 2024 року росія вперше підтвердила, що утримує її в полоні.

У березні 2022 року Вікторію Рощину вже затримувало ФСБ на тимчасово окупованих територіях, де вона збирала матеріали про окупацію. Журналістку протримали в полоні 10 днів, а тоді відпустили.

Вікторія Рощина працювала на hromadske, а потім публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». У 2022-му вона отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».

Російська Федерація досі незаконно утримує понад 30 українських журналістів і медійників у нелюдських умовах, катують. До місць утримання полонених не допускають представників Червоного Хреста. Це суперечить всім нормам міжнародного права.

За інформацією Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, з початку повномасштабного вторгнення і станом на червень 2024 року 82 медійники були вбиті, 34 поранені, 14 журналістів зникли безвісти.

З початку російсько-української війни з 2014 року заручниками Росії побували понад 100 українських журналістів.

«Вечірній Київ» писав про те, що у Києві вшанували пам’ять Георгія Ґонґадзе і загиблих журналістів.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»