У центрі столиці вшанували пам’ять загиблих на війні киян
До меморіалу пам’яті загиблим на війні киянам сьогодні зранку несуть квіти, вшановуючи тих, хто віддав життя за Свободу і Незалежність України.
Чотири роки тому у центрі Києва на вулиці Грушевського, 4, з’явився символічний пам’ятник з граніту та металу, який увічнив подвиг киян, що загинули у АТО/ООС.
А за пів року розпочалось широкомасштабне вторгнення росії в Україну і на фронт пішло понад 100 тисяч мешканців столиці.
Тож сьогодні, до Меморіалу пам’яті загиблим на війні киянам, йдуть побратими захисників та захисниць, що полягли на фронтах, вдови та діти, батьки, які втратили синів та дочок. Чимало з них навіть не мають могил, до яких могли б піти, бо близькі зниклі безвісти, тому сьогодні, коли в Україні відзначають День українського козацтва та День захисника та захисниць України, люди їдуть до меморіалу та до храмів.
Щороку до Меморіалу загиблих киян приходять вшановувати їх пам’ять і представники столичної влади.
«Війна триває, і наші воїни продовжують захищати країну. Ведуться активні бойові дії, і навіть якщо здається, що життя йде своїм ходом — ми ходимо до школи, на роботу — це не означає, що ми не продовжуємо боронити свою державу. Всі ми щодня робимо, що в наших силах, для наближення Перемоги і повернення Захисників та Захисниць додому. Щодня дякуємо за їхню сміливість, а вони щодня захищають Україну, теперішнє та майбутнє покоління українців»», — зазначила Марина Хонда, заступниця голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень.
Вона нагадала, що у воєнний час масові заходи не проводяться, але глибокі внутрішні переживання та згадки про загиблих — у кожного українця.
«Ми зараз знаходимося біля меморіалу, який був встановлений до початку повномасштабного вторгнення. Коли цей монумент зводили, ніхто не міг уявити, що нас чекає таке повномасштабне вторгнення і така кількість загиблих. Вважаю, що цей день важливий для того, щоб ще раз згадати всіх, хто віддав своє життя з 2014 року за нашу Незалежність, і зробити все можливе, аби ми нарешті отримали мир і перемогли. Це визначний історичний етап у нашому житті», — поділилась роздумами Марина Хонда.
Після хвилини мовчання, коли столиця завмерла у скорботі, до монументу поклали квіти. Разом з Мариною Хондою прийшли вшанувати пам’ять загиблих і перший заступник голови КМДА Микола Поворозник,, заступниця голови КМДА, депутатка Київради (фракція «УДАР») Ганна Старостенко, заступник голови КМДА, депутат Київради (фракція «УДАР») Валентин Мондриївський., а також заступник голови КМДА, депутат Київради від фракції УДАР Вячеслав Непоп
Прийшли і військові та працівники Київ мілітарі хаб.
«Велике свято і захисників і захисниці козацтва і Покрова сьогодні все зійшлося. ми сьогодні знаходимося біля матеріалу загиблим киянам які вносять також свою місію, вносять свою енергію, вносять своє життя в збереження незалежності України», — зазначив Микола Поворозник.
Читайте також за темою:
«Сьогодні, 1 жовтня, в Україні відзначають День Захисників і Захисниць».
Цей день відзначається вже десять років поспіль — саме стільки триває героїчна боротьба українського народу проти московської агресії.
Усі фото — КМДА,
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»