Віталій Кличко вручив сертифікати на квартири Захисникам, Захисницям та родинам загиблих Героїв
Мер столиці Віталій Кличко вручив сертифікати на квартири учасникам бойових дій, а також військовим, які внаслідок війни отримали інвалідність. Сертифікати також отримали родини загиблих героїв.
У Колонній залі Київради 27 вересня вручили 67 сертифікатів. На події були присутні також профільні заступники голови КМДА — Марина Хонда та Вячеслав Непоп (депутат Київради фракція УДАР).
Загалом цього року місто надало учасникам бойових дій та родинам загиблих 121 сертифікат на житло. А також — 88 квартир столиця оплатила на умовах співфінансування 50/50.
Кличко розповів, що у 2023 році столиця придбала 107 квартир. Саме у цьому будинку розташовані квартири, сертифікати на які видали в мерії. Будинок готовий до заселення, у квартирах зроблений ремонт.
«Більшість із вас боронить державу з 2014 року. Ви брали участь в АТО, захищаючи нашу країну від російських варварів. І продовжуєте це робити сьогодні, під час повномасштабної війни. Ви показали, що українці — це сильний і вільний народ, який не скориться й вистоїть у боротьбі з агресором», — сказав присутнім Віталій Кличко.
Він нагадав, що сьогодні понад 100 тисяч киян та киянок боронять Україну на фронті. Київ продовжує піклуватися про своїх захисників. І забезпечення їх житлом — це важливе та актуальне питання для столиці. Сьогодні у черзі на отримання житла в Києві перебувають майже шість тисяч Захисників та Захисниць, а також членів родин загиблих Героїв.
«За кошти бюджету міста ми закупили квартири, в яких ви та ваші родини облаштуєте свій новий дім. Також Київ виплачує соціальну допомогу, дбає про реабілітацію ветеранів, їх адаптацію до мирного життя. Дякую вам за захист, за вашу волю і любов до нашого міста та нашої країни!», — сказав Кличко.
Отримати сертифікат на однокімнатну квартиру прийшла й дружина Павла Романенка загиблого Героя, військовослужбовиця Юлія Романенко.
«Чоловік з нашою маленькою донькою стояли на квартобліку. Коли чоловік загинув, мала сама залишилася у черзі. І от нам видали сертифікат.
З 2014 року мій Павло був в АТО. Пройшов з підрозділом всю Донецьку й Луганську області. Потім півтора року служив у полку особливого призначення «Миротворець». Але все ж таки вирішив повернутися в ЗСУ. Спочатку був у 131 розвідувальному батальйоні, й зміг заодно завершити курси саперів. Але завжди мріяв служити у 95 ОДШБ. І в жовтні 2020 року таки підписав контракт з цією бригадою. Служив у розвідроті, їздив у відрядження, тренувався за програмою НАТО на полігонах за програмами спецслужб», — розповідає Юлія Романенко.
Вона повідомила, що в жовтні 2021 року її чоловік відправився на ротацію на схід. Там і зустрів російську навалу у лютому 2022 року.
«З Донецької області їх підрозділ перекинули на Кам’янку — на Харківщину. Воювали у Довгенькому, Долині… Одного разу на позиціях, де загинули наші воїни, залишилися карти. Мій чоловік під час обстрілу вирішив пройти за ними по мінному полю. Він пройшов, забрав карти, й неушкодженими вивів тих хлопців, хто з ним ходив.
А 24 травня 2022 року під час артобстрілу Павло загинув. Ми поховали його 3 червня на Лісовому кладовищі. Дуже тяжко зараз, активісти вимагають від мене знести встановлений нами пам’ятник тому, що вони вважають, що у всіх загиблих воїнів мають бути однакові надгробки. Але ж до мого чоловіка буду приходити тільки я й моя донька, а не чужі люди. Зараз мені погрожують судами, демонтажем пам’ятника на могилі… Тому у мене зараз тяжкий період, але я борюся. Знаю, що мій Павло оберігає нас з донечкою, захищає. Донька його мало бачила, бо він був постійно на ротаціях. Але вона копія батька», — розповідає пані Юлія.
Солдат 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Тарас Степанович Штекель, напередодні вручення сертифікатів на квартири приїхав з-під Покровська. З 2014 року він брав участь в АТО\ООС.
«На контракті з ЗСУ я з 2020 року. Війну застав у Херсоні — в Олешках. Ми з побратимами пробули два тижні в оточенні. 12 березня ми вийшли з оточення й з того часу не покидали зону бойових дій — переводили нас з напрямку на напрямок. На Покровському встали у листопаді 2022 року і з того часу там воюємо. Наша бригада, мабуть, єдина, яка жодного разу не була на ротації», — говорить Тарас Штекель.
Він уточнив, що нині служить у новостворених військах безпілотних літальних систем, створює безпечні умови для пілотів.
Читайте також: «Понад 59 тис. мешканців столиці отримають допомогу до Дня Захисників і Захисниць України».
Катерина НОВОСВІТНЯ, фоторепортаж Бориса КОРПУСЕНКА «Вечірній Київ»