Народна творчість у сучасній інтерпретації: музей діаспори демонструє яскравий артпроєкт
Експозиція «Витоки» Тетяни Русецької є своєрідним маніфестом художниці, який підкреслює важливість культурної спадщини, як основи для нових художніх експериментів.
У Музеї української діаспори триває персональна виставка сучасної української художниці Тетяни Русецької. Новий артпроєкт має назву «Витоки» та демонструє діалог авторки між українським мистецтвом сьогодення та традиціями народної творчості.
«У своїх творах художниця занурюється в архетипічні образи української культури, використовуючи їх як основу для нових інтерпретацій і художніх пошуків. Її колажі, картини на склі та живопис, натхненні українськими орнаментами та народними іконами на склі, стають мостом між минулим і теперішнім, демонструючи невичерпність і актуальність народного мистецтва», — розповідають куратори артпроєкту в Музеї української діаспори.
На полотнах Тетяни Русецької легко впізнати добре відомі архетипні образи української культури: національні мотиви вишитих рушників, народної ікони на склі, де художниця втілила у яскравих барвах і певний символізм, властивий народним образам. Завдяки індивідуальній творчій техніці художниці ці роботи наповнюються особливим звучанням.
«Проєкт „Витоки“ — це не лише художній жест, але й концептуальне дослідження коренів сучасного мистецтва, його взаємодії з традиціями та символами, що формувалися століттями», — зауважують в Музеї української діаспори.
Справжньою родзинкою проєкту на думку авторки є зображення Козака Мамая — культової постаті українського епосу. В авторській інтерпретації Тетяни Русецької цей напівлегендарний персонаж — це не лише символ свободи та сили, але й фігура, що набуває ознак сучасного героя, уособлюючи зв’язок між поколіннями, між історичним минулим і сьогоденням.
Наразі цю роботу можна побачити в окремій експозиційні залі музею.
Тетяна Русецька розповіла, що її завжди приваблювала тематика української народної творчості, соковиті кольори вишитих рушників, яскраві хитромудрі візерунки жіночих святкових хусток, наївні та нехитрі образи народної хатньої ікони, які вона по-своєму інтерпретує у своєму мистецтві.
Тетяна Русецька народилася у місті Дніпро у 1973 році. Професійну освіту здобула у Дніпровському художньому училищі імені Євгена Вучетича та Київській Академії мистецтв і архітектури на факультеті сценографії під керівництвом професора Данила Лідера.
Наразі вона — членкиня спілки художників України та спілки дизайнерів України. Як художник-постановник Тетяна працювала з Театром драми й комедії на Лівому березі Дніпра над виставою «Так закінчилося літо» режисера Едуарда Митницького, яка стала невіддільною частиною репертуару театру з 1999 року.
Творчість Тетяни Русецької відзначається поєднанням народних традицій із сучасними художніми підходами, що робить її роботи унікальними та впізнаваними.
Роботи художниці прикрашають приватні зібрання колекціонерів США, Канади, Німеччини, Білорусі та України.
Виставка Тетяни Русецької «Витоки»
Коли: до 27 жовтня, ср.-нд. 11:00-18:00 (каса — до 17:15), пн. і вт. — вихідні.
Де: вулиця Князів Острозьких, 40-Б.
Вартість квитка: 150 грн та 100 грн — пільговий.
Нагадаємо, що минулого року Тетяна Русецька представила у Києві свою виставку «Рушники Перемоги».
До теми: Місце, де зберігається національна ідентичність: Музею української діаспори виповнилося 25.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»