На вихідних у бібліотеці та музеї КПІ запанувала «Японська осінь». ФОТО
На двох локаціях проходять виставкові проєкти, майстер-класи, кінопокази та концерти.
Традиційно у вересні в Київському Політехнічному Інституті ім. Ігоря Сікорського за підтримки Посольства Японії в Україні проходить фестиваль «Японська осінь». Він знайомить киян з різними видами японського мистецтва, до деяких з яких можна долучитися на майстер-класах.
Організовує подію Українсько-японський культурний центр, що працює на четвертому поверсі бібліотеки КПІ.
У приміщенні бібліотеки розгорнули декілька виставок. Тут можна побачити експозицію темарі — традиційних японських кульок, виготовлених з тканини та розшитих різноманітними візерунками та узорами. Такі кульки виготовляли на подарунок до урочистих подій та свят, вони символізують дружбу, щастя та щедрість. Представлені темарі зроблені майстринею Ольгою Лімоновою, яка додала до традиційного японського мистецтва українського колориту.
Експозиція «Закохані в ошібану» презентує роботи кількох українських майстринь, які працюють у цьому виді японського мистецтва. Для створення картин вони використовують природні матеріали — засушені квіти, листя, кору дерев тощо. Ці твори потребують багато часу та зусиль, адже треба підготувати та підібрати матеріали (переважно засушені рослини) до кожної композиції, а потім ще нашарувати їх.
Поруч із японським садом каменів демонструють мініатюри «12 місяців», кожна з яких присвячена святу у певний місяць року. А також пропонують роздивитися маски традиційного театру Но.
В окремому залі розміщена виставка каліграфії та каліграфічного мистецтва «Шелест слів». Кожен твір, переданий для експонування японськими майстрами, має свій зміст, адже каліграфія — це просто малювання слів, а своєрідна поезія, що передає почуття, стан та враження автора.
Також на третьому поверсі для дітей та дорослих проводять заняття з японських ігор та мистецтв: орігамі, фурошікі, каліграфії, шьогі, ошібани, го, темарі, ікебани, а на першому поверсі організовують покази фільмів та презентації книг.
Ще однією фестивальною локацією є Державний політехнічний музей КПІ ім. Ігоря Сікорського.
В окремому залі представлена виставка «5 чаш. 5 стихій», що презентує твори українських керамістів, натхненні красою та філософією японської чайної церемонії. Ці чаші (чяван) є синтезом, поєднанням стихій, бо їх «народження» залежить від землі (глини) у поєднанні з водою (при замішуванні) та вогнем (при випіканні), який живиться деревом, здобутим за допомоги металу.
Окрім них, тут можна роздивитися оригінальні твори японських майстрів графіки. А оскільки осінь за характером співпадає зі стихією металу, на виставці є автентична японська зброя ХVІІІ — ХІХ століть.
Друга виставка «Крізь шари часопростору» розмістилася в постійній експозиції техніки музею. Вона поєднує сучасний одяг бренду GA.EVA від сестер Гаєвих Аліни та Каріни, автентичні українські сорочки та автентичні японські кімоно. А також крайки та обі, прикраси та картини, що демонструють точки дотику двох культур — української та японської.
В цій же залі проводяться демонстрації бойових мистецтв, концерт бамбукової флейти шякухачі та косплей-дефіле.
«Японська осінь»
Коли: До 15 вересня, 12:00 — 20:00
Де: НТУУ КПІ ім. Сікорського, Берестейський проспект, 37, Бібліотека КПІ та Державний політехнічний музей КПІ ім. Сікорського
Вхід вільний
Під час фестивалю відбуватиметься збір коштів до БО БФ підтримки ЗСУ «Київський Політехнік», який допомагає студентам і випускникам КПІ, що захищають нас в лавах Збройних Сил України.
Нагадаємо, у Києві триває міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF: особливості програми.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»