У центрі Києва влаштують безкоштовні покази українських документальних фільмів: програма
Мешканців столиці запрошують відсвяткувати День Українського кіно.
Держкіно підготувало насичену програму з показами фільмів та зустрічами з творчими групами.
14 вересня відбудуться покази українських фільмів — номінантів Першого Національного кінофестивалю Документальних фільмів воєнного часу «Cinema for Victory» та зустрічі з їх творцями.
Після кожного показу глядачі матимуть можливість особисто поспілкуватися з творчими групами, дізнатися більше про процес створення фільмів та натхнення, яке стояло за кадром.
Розклад показів:
11:45 — «Йди за мною «, режисер Любомир Левицький
Фільм заснований на реальних кадрах, знятих дронами під час рятувальній операції ЗСУ, а у головних ролях справжні учасники подій. Це безпрецедентний випадок використання квадрокоптерів для порятунку цивільних з-під обстрілів ворога. Операцію провели військові 93-ї бригади «Холодний Яр» під Ізюмом у період запеклих боїв за місто.
12:30 — «Терикони», режисер Тарас Томенко
Головна героїня — 15-річна Настя. Разом із матір’ю, бабусею та молодшим братом вона живе на околиці шахтарського містечка Торецьк Бахмутського району Донецької області, менш ніж за кілометр від лінії фронту. 31 грудня 2015-го російські снаряди зруйнували будинок Насті та вбили її батька. Дівчина майже не ходить до школи, проводить час в інтернеті, а задля виживання збирає і здає брухт. Вона мріє про новий дім і собаку та пише листи Діду Морозу з проханням повернути їй тата.
14:00 — «Незавершений політ», режисер Микола Короткий
Документальний фільм присвячений дослідженню феномена міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського.
16:00 — «Володарі неба. На межі», режисер Максим Хотіленко
Документальний фільм про відвагу та самопожертву військових льотчиків, які захищають українське небо.
17:00 — «Проникаюче світло», режисер Володимир Клюєв
Фільм досліджує подолання страху та емоції від пошуку цікавих сюжетів для новин, а також драматичні наслідки таких пошуків. Андрій Цаплієнко отримав поранення після того, як його знімальну групу навмисно обстріляли на околицях Чернігова. Тепер воєнний журналіст застряг у лікарні, ледве пересуваючись. Використовуючи величезну мережу інформаторів, головний герой допомагає розвідці визначити місцеперебування російських сил. Один із його інформаторів, близький друг, зникає після відправлення даних про системи протиповітряної оборони ворога.
18:10 — «Форма вогню», режисер Василь Київський
Фільм розповідає про перші дні після звільнення Херсону від російських окупантів. У ньому показали, як зведений загін рятувальників ДСНС, розчищаючи херсонські дороги від знищеної російської техніки, кинулися рятувати людей із багатоквартирного будинку, де внаслідок обстрілу почалася пожежа.
19:30 — «Область героїв», режисер Артур Лерман
Перша масштабна кінореконструкція реальних героїчних історій простих українців. Глядач побачить відверту кіносповідь про події, які відбувалися у самому пеклі ворожої окупації: в Бучі, Ворзелі, Гостомелі, Ірпені та інших містах і селах. Кожна героїчна сповідь — це не про одну людину та її історію, а про тисячі українських волонтерів, які уособлюють незламну українську націю.
21:00 — «Авіапрорив на Азовсталь. Небо», режисер Антон Гойда.
Фільм присвячений повітряній логістичній операції навесні 2022 року з постачання гарнізонові оборонців Маріуполя необхідних вантажів та евакуації поранених.
Де: кінотеатр «Оскар», зал №4, ТРЦ Gulliver, 7 поверх, Спортивна площа, 1а.
Вхід вільний.
Нагадаємо, у Києві триває міжнародний фестиваль короткометражних фільмів KISFF: особливості програми.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»