Віталій Кличко показав, як триває реконструкція транспортної розв’язки на Оболоні. ВІДЕО
На реконструйованій розв’язці на Оболоні з’їзди та заїзди відкриють до кінця серпня.
Київський міський голова Віталій Кличко постійно контролює хід робіт на масштабній транспортній розв’язці на Оболоні.
Сьогодні він розповів, що основний комплекс з реконструкції вже близький до завершення.
Відкрити рух зі зʼїздами та заїздами на новий шляхопровід планується до кінця літа.
«Невдовзі завершимо й всі роботи з благоустрою території. Проїзд шляхопроводом — вулицею Полярною через Богатирську — відкрили в травні», — написав Кличко у своєму телеграм-каналі та поширив відео, яке наочно демонструє прогрес на важливому об’єкті.
Наразі вже влаштували з’їзди та заїзди транспортної розв’язки, тротуари та велодоріжки. Встановили й зовнішнє освітлення, перильну та бар’єрну огорожі, перевлаштували інженерні мережі.
«Збудували й підземний пішохідний перехід з пандусами для маломобільних груп населення. Враховані всі вимоги щодо інклюзивності», — звернув увагу мер.
За його словами, реконструкція цієї розв’язки збільшить пропускну спроможність транспортного вузла й зменшить затори у цій частині Оболоні.
Також триває ремонт ділянки проїжджої частини на вулиці Богатирській.
Там зараз влаштовують дорожнє полотно (розширюють проїжджу частину), облаштовують тротуари та велодоріжки, встановлюють опори освітлення. А також перевлаштовують інженерні мережі.
Роботи на цьому дуже важливому інфраструктурному обʼєкті розпочали в червні 2023 року.
Довжина шляхопроводу — 125 метрів, він має шість смуг руху.
Будівельники в стислі терміни встановили опори шляхопроводу. Змонтували 72 балки прогонових будов. Облаштували підземний пішохідний перехід в тілі насипу естакади зі сторони вулиці Героїв Дніпра.
А на самому мості будують пандуси для маломобільних людей. Щоб без перешкод можна було потрапити та спуститися з естакади, тому що на мосту передбачена автобусна зупинка і там пішоходам треба буде піднятися або сходами, або пандусами
«Вечірній Київ» писав, що дорожні роботи намагаються виконувати у 2 — 3 зміни, щоби мінімізувати терміни ремонту. Без порушення технології та регламенту робіт.
Саме так і будувалася естакада на Богатирській, підрядники працювали без вихідних й на об’єкті було 120 — 180 працівників. Спорудження всього комплексу розв’язки зі з’їздами розраховано на 24 місяці, проте повністю завершити об’єкт планують раніше.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»