У столиці завершився 5-й сезон Київської Академії жіночого лідерства
25 випускниць, серед яких — представниці міських закладів і підприємств, ДСНС та лідерки жіночих громадських організацій, підбили підсумки навчання та отримали сертифікати.
19 серпня у Центрі стресостійкості Києва відбулася зустріч випускниць 5-ї сесії Київської Академії жіночого лідерства.
Протягом двох місяців 25 учасниць відвідували лекції, практичні заняття, спілкувалися з лідерками та переймали їхній досвід.
Так, у межах програми гостьові лекції-розмови провели заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда, радниця з муніципальних питань Голови Асоціації міст України Віталія Кличка Оксана Продан, депутатки Київради Вікторія Муха(фракція «УДАР»), Юлія Ярмоленко (фракція «Єдність»), Алла Шлапак (фракція «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).
Під час навчання докторка філософії з публічного управління та адміністрування Олена Юзькова розповіла про особливості управління командою, тренерка Ізраїльської Коаліції по роботі з Травмою Тетяна Мельничук поділилася техніками управління стресом, лікар та бізнес-тренер Сергій Кучеренко дав основи фізичних ресурсів лідерства, засновниця ініціативи «Як не стати овочем» Оксана Мороз звернула увагу на складові інформаційної гігієни, а керівниця Громадського Альянсу «Політична дія жінок» Ірина Тишко виклала правила самозахисту у цифровій сфері.
Директорка Київського міського Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству Тетяна Зотова розповіла про протидію та запобігання насильству за ознакою статі у Києві. Особливості техніки переговорів розкрила голова Правління ГО «Українська спілка супервізорів і коучів» Тетяна Новицька, а експертки з комунікацій Олена Лобова та Іветта Делікатна поділилися навичками ефективних комунікацій та взаємодії у команді. Голова правління Громадської організації «Школа громадської відповідальності Тетяна Друзенко розкрила тему залучення фінансових ресурсів у громадський сектор, який реалізує суспільно важливі проєкти.
Особливістю 5-ї сесії Київської Академії жіночого лідерства стало те, що вперше в ній брали участь представниці жіночого громадського руху.
«Надзвичайно приємно вітати випускниць вже п’ятої сесії, — зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда. — Війна вносить значні корективи, багато чоловіків йдуть на фронт, і на жінок лягає велика відповідальність. Лідерство — це не тільки про керівництво, а й про вміння прийняти рішення та впровадити його.
Наші жінки беруть відповідальність на себе, однак інколи їм не вистачає впевненості у собі, внутрішнього ресурсу, розуміння, як краще це зробити. Ми запрошуємо в Академію психологів, комунікаційників, експертів, які можуть надати конкретну інформацію для жінок. Важливо, щоб лідерки розуміли, що вони не одні, що інші мають такі ж проблеми, страхи та сумніви. Війна швидко змінила ставлення до ролі жінки у багатьох професіях, потрібно змінювати й роль жінки в прийнятті управлінських рішень, лідерстві».
За її словами, Академію вперше проводили для представниць громадського сектора.
«Усі учасниці — вже лідерки у своєму напрямі, вони вже пройшли певний шлях і заявили про себе. Втім, нам вдалося їх зацікавити, — підкреслила заступниця голови КМДА. — Я вдячна учасницям за зворотний зв’язок про проєкт і лекторів. Вони відмітили, що особливо цінним був індивідуальний підхід до лекцій, можливість почути унікальний досвід».
Марина Хонда вручила учасницям Академії сертифікати, які засвідчують успішне завершення навчального курсу.
Серед них — голова ВГО «Територія Жінок» Лілія Шевченко.
«Ми маємо однаковий з Академією вектор допомоги жінкам: розвиток жіночого лідерства та гендерної рівності, — зазначила вона. — У березні учасники нашої організації відвідали 68-му Комісію зі становища жінок ООН, і пересвідчилися, що маємо підтримку у світі. Відсоток активних жінок у громадськості має збільшуватися».
Громадська жіноча організація «Лада», яку очолює Тетяна Ледньова, починала як клуб допомоги жінкам, а зараз, крім того, підтримує літніх людей у Приірпінні, організовує заняття в Університеті третього віку та спортивні заходи, зокрема розвиває гру в петанк.
«Під час занять в Академії надзвичайно цікаво було дізнатися досвід інших жінок-лідерок, що мають певні досягнення. Вони багато чого спробували, дослідили та поділилися цим. Дуже енергійні та надихають на подальшу роботу, — підкреслила Тетяна Ледньова. — Також були різні корисні практики та вправи, як бути в ресурсі та підтримувати своє здоров’я. Їх я вже активно використовую».
Координаторка жіночого руху політичної фракції «УДАР» в місті Києві Тетяна Слєсаренко зізнається, що чекала, коли Академія жіночого лідерства буде співпрацювати й з громадським сектором.
«Завдяки цим зустрічам усвідомлюєш, що ти сильна і маєш велику відповідальність. У нас були теоретичні лекції та практичні завдання, робота індивідуально та в командах, — зазначила Тетяна Слєсаренко. — В Академії сформували чудову програму і підібрали зіркових тренерів. Олена Юзькова розповіла, як формувати власну команду та розуміти інших, щоб досягти спільного результату. Олена Лобова та Іветта Делікатна поділилися, як працювати з емоційними конфліктами та відповідати на незручні питання. Тренери з Ізраїльської коаліції травми показували, як ми маємо зберігати себе в ресурсі та швидко позбуватися стресу».
Серед випускниць було й декілька співробітниць ДСНС.
«Тема жіночого лідерства та гендерної рівності нам знайома. Ми створили потужний онлайн курс „Жінки. Мир. Безпека“ для представників сектору безпеки. А частка жінок у структурі ДСНС збільшилася з 19% у 2015 році до 21,7% у 2024-му, — зазначила начальниця відділу з питань рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Юлія Малігонова. — Наразі жінки переважно працюють психологинями, медикинями, кінологами, в апараті забезпечення чи оперативно-консультаційній службі. На жаль, часто вони бояться себе проявляти, досі існують стереотипи, що рішення приймають чоловіки. Тому чоловікам потрібно розповідати про права людини та гендерну рівність, а жінок всіляко підтримувати у їх прагненнях, у тому числі працювати на керівних посадах. У нас вже є клуб „Надзвичайні жінки ДСНС“, хочемо створити й організацію, яка буде працювати з жінками та розвивати їх лідерство».
Київська академія жіночого лідерства — це проєкт неформальної освіти, заснований у 2020 році спільнотою фахових викладачів, науковців, кар’єрних тренерів, публічних службовців. Мета Академії — розширювати повноваження жінок та лідерство в політичній, економічній, соціальній сферах, процесах розбудови миру та безпеки. За весь час навчання пройшли 325 жінок.
Академія пропонує сертифікатні програми, тренінги, майстер-класи для розвитку управлінського потенціалу, лідерських компетенцій жінок Києва для успішного просування в обраній кар’єрі та збільшення їхнього впливу в політиці. Зокрема: інновації лідерства; основи стратегічного та критичного мислення; медіація та управління конфліктами; кризові комунікації; побудова команд, партнерства, нових соціальних зв’язків; досягнення гендерної рівності для створення більш справедливого та інклюзивного суспільства.
Читайте також:
- Голос і лідерство: Марина Хонда провела вступну лекцію у «Київській академії жіночого лідерства».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»