У Києві відкрили виставку плакатиста Нікіти Тітова
Перший плакат митець створив у 2013 році під час Революції, а зараз завдяки своїй творчості підтримує військо.
У Києві до кінця серпня триватиме виставка плакатиста Нікіти Тітова. Експозицію розмістили у двох залах музею-майстерні імені Івана Кавалерідзе.
Виставка має назву «Інтра», як зазначає сам автор, для нього це своєрідний вхід в новий світ мистецтва.
Про Нікіту Тітова зазвичай пишуть і кажуть як про плакатиста, але митець вирішив повертатися до живопису. З його слів, по-перше, це повернення з цікавості після 30 років паузи, а по-друге, з необхідності.
«Плакати, якими я займають, дуже складно монетизувати. А я хочу це робити в першу чергу не для себе, а щоб допомагати нашим військовим. Зараз майже кожен збір, навіть у великих фондах, проходить дуже важко, тому у мене виникла ідея робити не тиражовані речі, а саме живописні чи графічні роботи, аби підняти їхню цінність», — розповідає Нікіта Тітов.
Зі слів митця, він проводив не один збір та аукціон, це завжди було важко емоційно і ресурсно. Тому його мрія якомога дорожче монетизувати свої роботи, аби бути максимально корисним для наших військових.
За кордоном автору вдавалося обміняти одну з плакатних робіт на машину для військових. Тому Нікіта Тітов має надію робити те саме в Україні, але з живописом.
«Живопис це можливість розповідати трохи інші речі. Всі роботи так чи інакше пов’язані з тим, що я відчуваю зараз, але все ж у живописі більше метафор та внутрішніх станів, які іноді не хочеться розшифровувати. Натомість плакат має бути лаконічним, чітким та зрозумілим», — поділився Нікіта Тітов.
Також в музеї-майстерні триває благодійний збір на підтримку працівників, які стали на захист країни. Тому за бажання після перегляду виставки охочі можуть їх підтримати.
Музей працює з вівторка по неділю з 11:00 до 18:00.
Вхід вільний.
Адреса: Андріївський узвіз, 21
Цього місяця у столиці представили міжнародну мистецьку виставку, присвячену технологіям та майбутньому. Детальніше про це читайте в матеріалі «Вечірнього Києва».
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»