На міському порталі повідомляють про рівень радіації у столиці
Дашборд радіаційного моніторингу надає детальну інформацію про радіаційний фон на семи локаціях у різних районах міста.
Відтепер до публічних дашбордів, що розміщені на Офіційному порталі Києва, додався новий підрозділ про показники радіації у столиці.
Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Петро Оленич.
«На Офіційному порталі Києва додали публічний дашборд з інформацією про діяльність міста. Використовуйте цей новий інструмент для більш ефективного відстеження розвитку столиці», — додав Петро Оленич.
За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, дашборд радіаційного моніторингу надає детальну інформацію про радіаційний фон на семи локаціях у різних районах міста, середній радіаційний фон за добу та локації замірів.
«Місто встановило автоматичні датчики вимірювання радіаційного фону одразу після початку повномасштабного вторгнення — навесні 2022 року, — зазначив Олександр Возний. — Апаратуру встановили за рахунок меценатів без залучення бюджетних коштів. Датчики є повіреними, передають дані в режимі реального часу, і є надійним джерелом інформації. З моменту початку спостережень радіаційний фон у столиці перебував у межах норми».
Датчики вимірювання рівня радіації розташовані на основі міських референтних станцій моніторингу якості повітря за адресами:
- вул. Турівська, 28 (Подільський район);
- вул. Щусєва, 20 (Шевченківський район);
- просп. Європейського Союзу, 64-Г (Подільський район);
- просп. Берестейський, 97 (Святошинський район);
- Харківське шосе, 7/1 (Дніпровський район);
- вул. Вербицького, 26 (Дарницький район);
- вул. Китаївська, 22 (Голосіївський район).
Щоб отримати інформацію про радіаційний фон на Офіційному порталі Києва, переходьте за посиланням.
Також, як і раніше, моніторити рівень радіації в місті можна через застосунок Київ Цифровий. Для цього необхідно зайти в розділ моніторингу якості повітря, що розміщений у лівому верхньому куті екрана (AQI). Користувач може переглянути адреси встановлених датчиків, а також рівень радіації, зафіксований на кожному з них.
Нагадаємо, у столиці хочуть позбутися небезпечної рослини на площі близько 170 гектарів. Амброзію обробляють спеціальним препаратом, а також скошують та виривають з коренем.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»