Київська влада знову пропонує посилити відповідальність за порушення у сфері охорони культурної спадщини

Столична влада повторно ініціювала і народні депутати вже зареєстрували законопроєкт про зміни до Закону про охорону культурної спадщини.
Минулий проєкт документа, який подавали раніше був ухвалений тільки в першому читанні. Парламентарі до нього так і не повернулися, а потім зняли з реєстрації. Про це розповів мер Києва Віталій Кличко у своєму Telegram-каналі.
Він поінформував, що столична влада знову звернулася із законодавчою ініціативою. Зміни, які пропонуються, зокрема, передбачають:
- можливість примусового викупу пам’яток у комунальну власність, якщо власники своїми діями сприяють їх знищенню, процедуру такого викупу;
- збільшення розміру штрафних санкцій до суб’єктів господарювання за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини;
- порядок відшкодування шкоди завданої пам’ятці.
«Щодо збільшення відповідних штрафних санкцій конкретизую: їх пропонуємо збільшити в 10 разів. Сьогодні штрафні санкції, передбачені кодексом України про адміністративні правопорушення складають від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Що сьогодні становить по максимальній межі 17 000 гривень», — написав Кличко.
Натомість, за його словами, пропонується нижню межу штрафних санкцій встановити на рівні 15 млн гривень. А максимальну або у випадку вчинення правопорушення повторно — на рівні 30-91 млн гривень.
Також запропоновані зміни до інших законів щодо вдосконалення механізмів захисту культурної спадщини та відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини.
Зокрема:
- розширення переліку складів кримінальних та адміністративних правопорушень, що максимально охоплює негативні практики в цій сфері;
- посилення суворості санкцій за кримінальні та адміністративні правопорушення у сфері охорони культурної спадщини;
- запровадження кримінальної відповідальності за воєнні злочини проти культурної спадщини.
«Якщо депутатам справді болить ця тема і вони розуміють свою відповідальність теж, то розглянуть і ухвалять зареєстровані законопроєкти найближчим часом. Бо це вкрай важливо! Важливо, щоб міста, і це не тільки Київ, мали ефективні механізми для захисту об’єктів культурної спадщини та впливу на недобросовісних власників старовинних будівель», — наголосив Кличко.
Читайте також:
«У столиці відбудують незаконно знесену садибу Зеленських».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»