Вікторія Бабич-Вепрєва
Провідний менеджер з маркетингу КП «Володимирський ринок»
Сторінка автора у Facebook:

Столичні експерти розповіли про розумне споживання

На сайті «Вечірнього Києва» з’явився новий блог «Розумний споживач». Читачі матимуть нагоду дізнатися про те, як харчуватися так, щоб бути здоровим та мати гарну фізичну форму. Своїми порадами поділяться  спеціалісти та експерти.

Раціональність – характерна риса сучасного суспільства. Вона поширюється на всі процеси життя людини, в тому числі на харчування. Людина перетворюється на споживача, який не тільки вгамовує свій природний голод для продовження біологічного існування, але ставить певні вимоги як до самого процесу вживання їжі, так і до її складу. За допомогою раціонального споживання можна продовжити життя та покращити здоров’я, контролювати свою вагу, демонструвати свої життєві та культурні принципи та, навіть, змінювати світ.

Ми запитали у наших експертів, що означає для них розумне споживання.

Олена Світко – лікар-натуропат: «Розумне споживання –  це корисність»

Олена Світко – лікар-натуропат. Фото: Борис Корпусенко

Своїм пацієнтам я розповідаю про те, яку користь мають ті чи інші харчі. Протягом багатьох років вивчаю вплив кожного продукту на організм, його складові: хімічний склад, наявність вітамінів та мікроелементів. Наша зовнішність та краса залежить від якості та складу продуктів харчування, що ми вживаємо. 

Натуропатія доводить, що людський організм, мов складний сканер, розповідає власнику про свої потреби, і тому до нього частіше потрібно прислухатися, аналізувати свої смаки у їжі. 

Олексій Дробязко – багаторазовий чемпіон України з кіокушин карате, багаторазовий призер Європи, тренер-викладач: «Розумне споживання –  це баланс».   

Олексій Дробязко з учнями

Збалансоване вживання продуктів харчування дозволяє отримувати всі необхідні речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Як спортсмен, я добре знаю про енергетичний вплив кожного продукту на людський організм. Правильне харчування – це дотримання енергетичного  балансу між тим, що потрапляє до нас з їжею, і тією кількістю калорій, яку ми щодня використовуємо. Людина часто забуває, що їжа, як би гарно вона не виглядала, все одно розкладається на складові: білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. І зовнішній вигляд людини, часто показує, що вона полюбляє їсти. Зайві калорії відкладаються у зайві кілограми. 

Своїм учням я передаю не тільки спортивну майстерність, але й вміння використовувати їжу для моделювання свого тіла. Фізичні вправи та продукти харчування – мов різці скульптора, доводять до фізичної досконалості людське тіло. Краса спортсменів доводить про це.

Протоієрей Сергій Коцар – настоятель храму Преображення Господнього: «Розумне споживання – їжа для духовного та тілесного очищення віруючого». 

Сергій Коцар. Фото: Борис Корпусенко

Для православних християн піст (обмеження вживання тих чи інших продуктів і напоїв)  є невід'ємною частиною духовного життя. Щорічно піст становить від 178 до 212 днів на рік. У православному календарі вірянин може знайти вказівку, які продукти дозволено їсти в той або інший період, дату, церковне свято.

 Строки та правила проведення постів залишаються незмінними з моменту їх впровадження протягом багатьох століть.

Галина Климчук – завідувач відділу організації роботи лабораторій Держспоживслужби в Київській області та м. Києві: «Розумне споживання – це якість». 

Галина Климчук. Фото: Борис Корпусенко

Україна має затверджені державні стандарти щодо вирощування, транспортування, зберігання та переробки продуктів харчування. Їх дотримання гарантують покупцю, що він отримає безпечну продукцію. Саме тому, кожна людина повинна вміти обирати високоякісні продукти, відрізнити їх від пошкоджених, зіпсованих, оброблених хімічними речовинами. 

Наш відділ щодня перевіряє якість продуктів харчування на Володимирському ринку в м. Києві. Але кожна людина в змозі частково оцінити якість продуктів самотужки, користуючись простими порадами, щоб зберегти здоров’я собі та близьким.

Розумне споживання – це складна та різноманітна тема. На те, що, коли та скільки ми споживаємо впливає багато факторів. На сторінках нашого блогу ми будемо розглядати від чого залежить наш вибір, і як зробити своє споживання свідомим та контрольованим.