Онкологія та штрафи: чим небезпечне спалювання листя у Києві

Восени частішають випадки спалювання опалого листя. Тому в Києві повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів, а дим від вогнищ у туманні дні може утворювати смог.
Під час спалювання листя виділяється цілий ряд важких металів і чадного газу. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, який здатний викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Спалювання листя тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів.
У разі виявлення правопорушників, слід звертатися до органів Національної поліції (за телефоном 102).
Як же утилізувати опале листя та суху траву? Завдяки корисному методу – компостуванню. Компост використовують як добриво уже через рік після закладки, а його корисні властивості зберігаються протягом 4 років. Ним можна удобрювати дерева, кущі та інші рослини. У компост також можна додавати харчові відходи, залишки овочів та фруктів.
Відеооператор – Олександр БАРКІН