Кияни мають доступ до безоплатних обстежень КТ та МРТ: 5 кроків

Кияни мають доступ до безоплатних обстежень КТ та МРТ: 5 кроків

Кияни мають доступ до безоплатних обстежень комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія в лікувальних закладах Києва, але призначити таке обстеження має фахівець.

На цьому наголошує директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, мешканці столиці можуть безкоштовно пройти високотехнологічні обстеження, які раніше були доступні здебільшого у приватних платних клініках. Проте це не означає, що пацієнт сам вирішує коли та яке саме дослідження йому необхідне.

Крім того, за інформацією директорки Департаменту охорони здоров’я, наразі в медичних закладах столиці встановлено обладнання з різними можливостями та технічним характеристиками. Тож лікар дасть направлення саме туди, де пацієнту поставлять найточніший діагноз, виходячи з його індивідуальних потреб.

– Тож ще раз закликаю киян не «гратися у лікаря», коли йдеться про здоров’я. Прийдіть до справжнього фахівця, якого ви обрали, а він у разі потреби відправить вас до вузького спеціаліста, який визначиться, чи необхідні додаткові обстеження і в якому обсязі, – наголосила Валентина Гінзбург.

Порядок проходження на безоплатній основі обстежень «Комп’ютерна томографія» та «Магнітно-резонансна томографія» в лікувальних закладах м. Києва:

  1. Пацієнт відвідує лікаря, з яким укладено декларацію на медичне обслуговування.
  2. У разі необхідності, лікар направляє пацієнта до вузького спеціаліста (кардіолога, невролога, отоларинголога, гастроентеролога тощо).
  3. За результатами огляду, вузький фахівець призначає додаткові дослідження, зокрема такі, які призначені визначити показання та протипоказання для проведення КТ та / або МРТ.
  4. Після отримання результатів, за клінічною необхідністю та за умови відсутності протипоказань, вузький спеціаліст видає хворому направлення до закладу охорони здоров’я, визначеного відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.12.2018 № 1283 «Про запровадження в закладах охорони здоров’я електронного запису на проведення досліджень».
  5. За направленням, відповідальна особа (визначена окремим наказом у кожному закладі, де пацієнт спостерігається у вузького спеціаліста) реєструє пацієнта в електронній черзі.

У разі виникнення додаткових питань, звертайтеся до керівника медичного закладу.