У Вільнюсі відбулася Міжнародна антикорупційна конференція

Найвпливовіший у світі антикорупційний форум тривав чотири дні.
Міжнародна антикорупційна конференція (IACC) проводиться щороку у різних частинах світу. Щоразу у форумі беруть участь до 2000 учасників зі 135 країн світу. Організатори заходу — Рада Міжнародної антикорупційної конференції та глобальна антикорупційна мережа Transparency International.
Цьогоріч захід, який об’єднує урядовців, антикорупційні та правоохоронні органи, провідних експертів, громадянське суспільство та бізнес, відбувся у столиці Литви. Україну на IACC у Вільнюсі представляло Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).
Також участь у форумі взяли представники київської влади: директор Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції КМДА Олег Тимошенко і радник мера Києва з протидії корупції, депутат Київради від партії «УДАР» Віктор Домагальський.

На конференції вони презентували діяльність столичного антикорупційного відомства, яке Київ першим із міст України створив наприкінці 2023 року. Мета його роботи — оцінювати корупційні ризики у рішеннях міської влади і стежити за ефективним використанням коштів столичного бюджету.
«Ми закликали міжнародну спільноту підтримувати нашу країну в антикорупційних ініціативах і представили конкретні кроки, зроблені за останній час. З важливою доповіддю виступив керівник НАЗК Віктор Павлущик, який наголосив на важливості міжнародної співпраці у боротьбі з корупцією та поділився успіхами України у цій сфері», — розповів «Вечірньому Києву» Тимошенко.
Він також зазначив, що антикорупційні реформи є ключовим елементом на шляху до перемоги, зміцнення демократії та економічного розвитку України.


«Саме тому участь нашої країни у міжнародних конференціях такого рівня є надзвичайно та критично важливою. Це унікальна можливість обмінятися досвідом, обговорити нові стратегії та підходи у боротьбі з корупцією, а також зміцнити міжнародне партнерство», — наголосив Тимошенко.
Доповідачі на конференції акцентували на таких викликах сьогодення, як жадібність і корупція, які прискорюють глобальну катастрофу. Крім того, говорили про стандарти доброчесності, покращення доступу до правосуддя, а також підвищення кваліфікації службовців у всьому світі.
За словами Віктора Домагальського, особливо важливими на форумі були виступи Президента Литви, директора Служби спеціальних розслідувань Литовської Республіки, президента Європейської мережі партнерів проти корупції (ЕРАС), Генсекретаря Ради Європи, заступника Генерального секретаря ООН, віце-президента Світового банку та спеціального представника з питань боротьби з корупцією ОБСЄ.






«Міжнародні лідери закликали міжнародну спільноту зосередитись на важливості колективних зусиль у боротьбі з корупцією та ділились власним досвідом і кращими практиками.
Я вважаю, що корупція є одним з найбільших викликів, що стоять перед українським суспільством, — і результати соціологічних опитувань є тому підтвердженням. Це ганебне явище підриває довіру громадян до державних інституцій, гальмує економічний розвиток та зменшує інвестиційну привабливість країни», — сказав Домагальський.
Після антикорупційного форуму представники київської влади зустрілися у Варшаві з заступником мера Варшави Томашем Братеком. Сторони обговорили досвід Польщі на шляху інтеграції до Європейського Союзу та обмінялися думками щодо ефективних антикорупційних практик.
«Зустріч із заступником мера столиці Польщі, з якою дуже чітко відчуваються культурні та ментальні зв’язки, надихнула нас на подальшу роботу з удосконалення антикорупційних механізмів та наближення України до європейських стандартів», — підсумував Домагальський.
Читайте також:
«У Києві нових держслужбовців навчають антикорупційних правил».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»