Гроші на оборону і нові правила для МАФів: головні рішення Київради 13 червня

Київ вкотре збільшив допомогу Захисникам та Захисницям.
У четвер, 13 червня, депутати зібралися на пленарне засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання та ухвалили низку важливих рішень. Зокрема, виділили додаткові кошти на оборону, забезпечення безперебійної роботи міського господарства в умовах дефіциту електрики, підтримали нові правила для МАФів і не лише. Детальніше про результати засідання — далі.
ДОДАТКОВІ КОШТИ НА БЕЗПЕКУ ТА ОБОРОНУ
Київська міськрада збільшила на 1 мільярд гривень фінансування програм, повʼязаних з підтримкою сил оборони та безпеки. З них 800 мільйонів буде спрямовано на міську програму «Захисник Києва», решта — на соціальну підтримку бійців та їх родин, а також на реабілітацію ветеранів.
Депутат Київради від «УДАРу» та заступник голови КМДА Валентин Мондриївський у коментарі журналістам зазначив, що підготовка до цього рішення була ретельною. Досвід першого півріччя і минулого року показав, що допомога обороні є вкрай важливою.
«Ми вдруге цього року коригуємо бюджет, аналізуючи надходження та ефективність його виконання. Рішення, які ми приймали, допомагали в обороні Києва та інших міст, а також підтримували Збройні сили України і їхні підрозділи. Сьогоднішнє рішення про додаткове виділення коштів на сферу оборони відповідає потребам, визначеним військовими», — підкреслив Мондриївський.
Депутатка Київради від фракції «УДАР», заступниця голови КМДА Ганна Старостенко прокоментувала значний внесок столиці у підтримку українських військових:
«Київська громада продовжує допомагати українським захисникам! Нагадаю, цього року на допомогу нашим захисникам столиця виділила з бюджету 6,5 млрд гривень. Тобто, вже загалом 7,5 млрд».

НОВІ ПРАВИЛА РОЗМІЩЕННЯ МАФІВ У СТОЛИЦІ
У столиці вдосконалять процес розміщення тимчасових споруд, терміналів, поштоматів, вендингових систем та електричних зарядок.
Оренда земельних ділянок для таких елементів проходитиме через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі. КП «Київ.Прозорро» укладатиме договори з орендарями на 5 років з можливістю продовження. Очікується, що орієнтовний дохід у 2026 році становитиме приблизно мільярд гривень.
«Наразі існує багато проблемних питань щодо розміщення елементів благоустрою. Ми більше року розробляли й удосконалювали проєкт, який врегулює цей процес. Щоб вивчити громадську думку, запустили опитування в міському застосунку Київ Цифровий, в якому взяли участь 58 000 киян», — сказав директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.

Опитування показало, що 74% киян підтримують зменшення кількості МАФів, а 81% — продаж права на розміщення через аукціони. Проєкт зменшить кількість тимчасових споруд, створить єдиний архетип, забезпечить стаціонарні джерела комунікацій, що спростить умови для підприємців і подолає хаотичне розміщення проводів.
Михайло Буділов додав, що підприємці зможуть допрацювати за чинними дозволами, а впровадження проєкту триватиме два роки.
КИЇВРАДА ВИДІЛИЛА КОШТИ ЕНЕРГЕТИКАМ, ЗАКЛАДАМ ОСВІТИ ТА МЕДИЦИНИ
Депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки. Зокрема, додаткові 285 млн грн спрямували на забезпечення безперебійної роботи міського господарства в умовах дефіциту електрики.
Ці кошти підуть на впровадження частотного регулювання на насосних станціях для їхньої безперебійної роботи. Також збільшать фінансування робіт на каналізаційних колекторах, щоб запобігти аварійним ситуаціям. На ці роботи виділено додатково 79,1 млн грн.

Понад 30 млн грн виділили на відновлення закладів освіти, соціального захисту і об’єктів житлового фонду, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф.
На капітальний ремонт відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні № 12 додатково спрямували 40 млн грн. А на капітальний ремонт приміщень та інженерних мереж Київської школи вищої спортивної майстерності — 11,2 млн грн.
Ще 47,6 млн грн підуть на капітальні ремонти житлових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури.
Загалом фінансування на капітальні вкладення та капітальні ремонти за Програмою економічного і соціального розвитку м. Києва на 2024–2026 роки на цей рік збільшено на 505 млн грн.
П’ЯТЬ КИЯН ОТРИМАЛИ ЗВАННЯ «ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА КИЄВА»
Депутатський корпус Київської міської ради присвоїв звання «Почесний громадянин міста Києва» п’ятьом видатним киянам.
Звання отримали:
- Оксана Забужко, письменниця та поетеса, за внесок у культурний розвиток міста.
- Анатолій Солов’яненко, народний артист України, за досягнення в розвитку культури і мистецтва.
- Віктор Вергунов, вчений у галузі сільськогосподарської меліорації, за внесок у соціально-економічний розвиток Києва.
- Олександр Злотник, ректор Київської муніципальної академії музики, за внесок у культурну та духовну спадщину міста.
- Микола Левтік, директор Природничо-наукового ліцею №145, за досягнення в освіті та високу громадянську позицію.
Нагадаємо, перед цим, 8 травня, таке звання отримали українська поетеса-шістдесятниця, письменниця Ліна Костенко та Головнокомандувач Збройних сил України з 2021 по 2024 рік Валерій Залужний.

ДВІ ШКОЛИ КИЄВА ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ НА ЧЕСТЬ ПОЛЕГЛИХ ЗАХИСНИКІВ
У Печерському районі спеціалізованій школі №89 присвоїли ім’я медика-добровольця, військовослужбовця Інтернаціонального легіону ТРО Збройних Сил України Григорія Цехмістренка.
«Григорій Цехмістренко активно і гідно відстоював свої національні погляди, починаючи з Революції гідності, коли 18 лютого 2014 року його з іншими активістами побили та затримали силовики. З початку повномасштабного російського вторгнення, маючи канадське громадянство, він не вагаючись приєднався до лав Інтернаціонального легіону ТрО Збройних сил України. Григорій рятував життя українських бійців та цивільних на півночі Київщини, згодом біля Енергодара, Лисичанська, Херсона та Бахмута, як доброволець-медиК», — розповіла депутатка Київради від «УДАР» Олеся Пинзеник.
Спеціалізовану школу №193 з поглибленим вивченням української мови та літератури в Подільському районі перетворили на ліцей, який відтепер носитиме ім’я загиблого майора, командира 1-го батальйону оперативного призначення полку «Азов» Олега Мудрака.
«Це рішення вшановує пам’ять загиблого Захисника Олега Мудрака. Це приклад служіння українському народові та надзвичайного подвигу, сили духу та незламності людини. Війна почалася для Олега у 2014 році, але ні запеклі бої, ні облога „Азовсталі“, ні катування у полоні не похитнули його віри в Перемогу, яку він залишив по собі усім нам. Це приклад для поколінь, наша невимовна шана Герою», — наголосила депутатка від фракції «УДАР», голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

У ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ З’ЯВИТЬСЯ МАЛИЙ ГРУПОВИЙ БУДИНОК ДЛЯ ДІТЕЙ
У Дарницькому районі створили комунальний заклад «Малий груповий будинок «Щасливе дитинство». Рішення ухвалили 13 червня на пленарному засіданні Київської міської ради 65 депутатами.
Депутат Київради від «Слуги народу» Андрій Вітренко зазначив, що Україна активно реформує інтернатні заклади, і створення малих групових будинків є новим напрямом роботи.
«Умови проживання у такому будинку є максимально наближені до сімейних. Діяльність такого роду закладів базується на засадах довіри, догляду і виховання дітей на основі оцінки потреб та індивідуального плану соціального захисту, у тому числі з урахуванням фізичних особливостей та стану здоров’я дитини», — зазначив Андрій Вітренко.

Крім того, концепція передбачає, що діти братимуть участь у плануванні та організації свого повсякденного життя, а також набуватимуть навичок самостійного ведення домашнього господарства. Ця модель покликана покращити якість життя дітей та сприяти їх успішній інтеграції в суспільство.
СТИПЕНДІЇ ДЛЯ ТАЛАНОВИТИХ СТУДЕНТІВ
Київська міська рада збільшила стипендії для талановитих студентів мистецьких закладів
«Ми ухвалили зміни, що дозволяють виконати рішення про присвоєння стипендій вихованцям столичних закладів вищої мистецької освіти, які входять до базової мережі закладів культури міста Києва. Розмір стипендії було збільшено з половини одинарної стипендії до повного розміру, зокрема 2000 гривень», — прокоментувала Вікторія Муха.

Стипендію надаватимуть 25 найкращим талановитим студентам мистецьких вищих навчальних закладів, які, попри всі труднощі, продовжують навчання у Києві.
«Їхні імена, сподіваємось, прославлятимуть Київ та Україну не лише в межах нашої держави, а й за кордоном. Це рішення підкреслює важливість підтримки молодих талантів і сприятиме розвитку культури та мистецтва в столиці», — додала депутатка.
КИЇВРАДА ПІДТРИМАЛА ДВІ ВАЖЛИВІ МІСЬКІ ПРОГРАМИ
Київська міська рада на засіданні 13 червня підтримала запровадження двох нових міських цільових програм на 2025-2027 роки.
Йдеться про міську цільову програму розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва та програму «Сприяння розвитку громадянського суспільства у Києві» на 2025-2027 роки.

Програма розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Києва передбачає підтримку медіа, у тому числі комунальних ЗМІ, а також їх адаптацію до сучасних реалій.
«Ми говоримо про збільшення кількості годин перекладу жестовою мовою, вироблення авторського контенту і загалом — про підтримку медіа, які сьогодні перебувають в критичному стані, якщо говорити про матеріально-технічну базу», — сказала у коментарі журналістам директорка Департаменту суспільних комунікацій та депутатка від «Удару» Мирослава Смірнова.
Програма розвитку громадянського суспільства на 2025-2027 роки містить низку напрямків. Один з них — це квартальний менеджмент районів. Кожен район Києва планують вивчити за 60 показниками та обговорити їх з мешканцями. Дані враховуватимуть під час формування бюджету на наступні роки.
Програма також передбачає розвиток мережі комунальних хабів Vcentri Hub, яких у Києві наразі три. Хаби демонструють високу ефективність, залучаючи киян до навчань та семінарів. У КНП «Центр комунікації» зареєстровані понад 400 громадських організацій. Через Vcentri Hub пройшли 160 тисяч людей, які відвідали понад 8 тисяч заходів.
ФОТОРЕПОРТАЖ:
















Читайте також: Кличко у Київраді нагородив військових, волонтерів та громадських діячів.
Юлія ГОВАРД, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»