Ранні кавуни вже у продажу: звідки везуть і чи можна їх їсти

Цього року через аномально теплу весну сезон кавунів розпочнеться на місяць раніше, ніж зазвичай.
У багатьох столичних магазинах вже продаються кавуни — великі та стиглі. Кияни, які звикли до кавунів у другій половині липня, ще з обережністю ставляться до ранніх баштанних. Як правило, через побоювання щодо високого вмісту нітратів.
«Вечірній Київ» поспілкувався щодо ранніх кавунів із начальником відділу державного контролю ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві Юрієм Миркєєвим. Він пояснює: ті кавуни, що наразі продаються у супермаркетах, переважно експортовані із південних країн, на кшталт Туреччини або Греції. Вітчизняні ж кавуни надійдуть у продаж орієнтовно у 20-х числах червня.
«Українські ранні кавуни зазвичай з’являлись наприкінці червня — початку липня, а більш масово — до серпня. Цьогоріч, за інформацією фермерських господарств, сезон розпочнеться десь через тиждень, у 20-х числах червня, — пояснює Юрій Миркєєв. — Скоріше за все, це пов’язано із погодною аномалією у квітні, коли температура вдень підіймалася до +22…+25°C — і природа зреагувала відповідно».
Пан Юрій підкреслює, що перед тим, як потрапити на ринок, магазин та супермаркет, проводиться дослідження кавунів на рівень вмісту нітратів, і лише тоді вирішується, чи допускати продукт для реалізації, чи ні.
Кавуновим осередком, як і у попередні роки, стане Одеська область. Місцевий аграрій Микола Ратушненко розповів «Вечірньому Києву», що тепла весна справді позитивно вплинула на тамтешні кавуни. Але якщо ви любите більш солодкі плоди, то варто трохи зачекати:
«Ранні сорти кавунів мають коротший вегетаційний період і тому можуть втрачати яскравість смакових властивостей. Хай там як, але плід пізнього кавуна „бачить“ більше сонця і за цей рахунок буде солодшим», — зазначає Микола Ратушненко.
Щодо вартості українських кавунів, то аграрій прогнозує, що вона буде помірною: «Цьогоріч кавуном засіяли дуже багато територій півдня Одещини. Скоріше за все, ми не перекриємо колишні масштаби Херсонської області, але все ж вітчизняного кавуна буде дуже багато. І висока ціна на них довго не триматиметься».
Раніше «Вечірній Київ» надавав поради про те, як краще обирати кавун, щоб він був не лише смачний, але й не шкідливий.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»