Столичні митники вилучили з посилки незадекларовані колекційні вази. ФОТО

Їх намагалися переслали за кордон без дозвільних документів.
Про інцидент повідомляють на сторінці Київської митниці.
«Київські митники запобігли незаконному переміщенню за межі України двох колекційних ваз, вироблених на Майсенській порцеляновій фабриці (Німеччина, Саксонія), які мають культурну та історичну цінність», — йдеться у дописі.
Правоохоронці стверджують, що вишуканий порцеляновий декор був виявлений під час митного контролю двох міжнародних поштових відправлень. Вони прямували від одного відправника з Харкова на одну і ту ж саму адресу в Німеччині.



Оскільки жодних документів, які б дозволили ідентифікувати ці предмети правоохоронцям не надали, митники скерували вази на експертизу до Національного музею історії України, щоб визначити їх культурну цінність.
«Фахівці визначили, що одна з двох порцелянових ваз „Букет квітів“ виготовлена на всесвітньовідомій порцеляновій фабриці у Майсені (Німеччина, Саксонія) за моделлю 1855 року. Автор моделі Ернст Лойтеріц — провідний скульптор-модельєр Майсенської мануфактури в середині ХІХ століття. Свого часу дана ваза стала візитівкою мануфактури Майсена, вона виробляється й досі, лімітованою серією, десять одиниць на рік», — розповідають правоохоронці.
За висновками експертів, ваза виготовлена з двох роз’ємних частин, має декоративні ручки у вигляді переплетених змій, прикрашені позолотою. Біля основи вази фарбою від руки є дарчий напис німецькою «До 50-річчя з дня народження. D.Paul». Тож фахівці визнали, що цей художній та меморіальний витвір всесвітньовідомої порцелянової фабрики Майсен, має культурну та історичну цінність.



Друга порцелянова ваза «Квіти» теж виготовлена на Майсенській порцеляновій фабриці. Як і вся продукція фабрики, ваза вирізняється якісним розписом, золотінням і тонуванням та також є цінною.
Також експерти відзначили, що обидві вази мають особливий попит серед колекціонерів та шанувальників саксонської порцеляни.
«Дані предмети підпадають під дію Закону України „Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей“ та можуть бути вивезені за межі митної території України за наявності свідоцтва Міністерства культури України на право вивезення культурних цінностей. Проте, такого дозволу митникам не надавали», — розповідають правоохоронці.
Тож київські митники склали протокол про порушення митних правил за статтею 473 Митного кодексу України. А обидві вази, що визнані культурною цінністю, були вилучені правоохоронцями.
До теми: столичні митники врятували від незаконного вивезення 75 старовинних предметів.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»