Олександр Педан провів майстер-клас для дітей ВПО в Українській Кіношколі

Центр взаємодопомоги Together у партнерстві з Українською Кіношколою організовували великий Кінодень для дітей із окупованих та деокупованих територій, а також для дітей військовослужбовців зі всієї України.
Понад 30 дітей ВПО з Херсонщини та Луганщини та діти українських бійців провели цілий день у Кіношколі та отримали змогу побачити зсередини, як створюється кіно.
Протягом дня діти брали участь у різноманітних майстер-класах, пов’язаних із кінопрофесіями. Зокрема, навчались акторській майстерності, режисурі, написанню сценаріїв, а також проходили майстер-класи від фахових психологів.
Спеціальним гостем заходу став відомий український телеведучий Олександр Педан, який поспілкувався з дітьми та відповів на всі їхні запитання.

«Наші діти — найкращі! Вони, по-перше, суперкомп’ютеризовані, дуже добре орієнтуються в цій темі. І їх здивувало, що я знаюся на комп’ютерних іграх. А я в них іноді граюся разом із сином, щоб бути з ним на одній хвилі, тож розуміюся на цьому, — поділився Олександр Педан після зустрічі. — А, по-друге, діти були дуже активними, ставили мені багато запитань, зокрема яку професію обрати — помітно, що діти багато думають про майбутнє, мені це дуже сподобалось».
Центр взаємодопомоги Together понад десять років займається благодійною діяльністю та опікується дітьми ВПО, евакуйованими дітьми та вихованцями дитячих будинків. Зустріч в Українській Кіношколі відбулася в межах проєкту «Право на освіту».

«Мета цього проєкту — забезпечити українським дітям, які знаходяться у складних життєвих умовах, доступ до знань і навчання, відкриваючи для них нові можливості для розвитку, — розповіла директорка центру взаємодопомоги Together Валерія Носковська. — Ми переконані, що освіта є ключем до майбутнього, тому робимо все можливе, щоб кожна дитина мала рівні можливості для отримання знань та навчання, незалежно від життєвих обставин».

«У нашій Кіношколі навчаються діти та підлітки з усієї країни, в тому числі й ті, які виїхали з окупованих і деокупованих територій, — зазначила директорка Української Кіношколи Альона Тимошенко. — І ми добре знаємо, який позитивний вплив має кінонавчання на цих діток. Вони займаються цікавою їм справою, самі створюють фільми, соціалізовуються. Це добре впливає на їхній емоційний стан, що особливо важливо зараз. Кінодень для дітей ВПО — це можливість зазирнути у світ кіно і навіть здійснити свою першу дитячу мрію. Ми раді, що все вдалося, і будемо продовжувати ці ініціативи далі».
Читайте також:
- Музика єднає: у столиці відбувся концерт обдарованих дітей Києва та Харкова. Завдяки успішній співпраці між двома містами, цього року вдалося реалізувати мистецький проєкт, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»