З російського полону повернули 75 українців. ВІДЕО

Після тривалої перерви відбувся черговий обмін полоненими.
З ворожої неволі вдалося звільнити 75 захисників і цивільних. Серед повернутих в Україну є жінки, прикордонники, військовослужбовці «Азова», нацгвардійці з ЧАЕС і захисники острова Зміїний, Маріуполя та Гостомеля. Обмін у форматі 75 на 75 відбувся у п’ятницю, 31 травня.
Як розповіли у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, серед визволених — 70 чоловіків і пʼятеро жінок, шестеро офіцерів та 65 представників рядового та сержантського складу. Щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворюванняабо інвалідність.

Цього разу з полону визволили 37 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 13 бійців Військово-морських сил та двох представників Повітряних сил. Також додому повертаються 21 нацгвардієць, семеро прикордонників, шестеро тероборонців та четверо цивільних українок.
Повернути на рідну землю вдалося 19 захисників острова Зміїний, 14 військовослужбовців, які охороняли ЧАЕС, а також 10 оборонців Маріуполя. Серед звільнених — 24-річна слідча з Маріуполя Мар’яна Чечелюк, яка понад два роки перебувала у російському полоні.
А Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець опублікував у своєму Telegram-каналі відео зустрічі сина з мамою-військовополоненою. Вони не бачилися понад два роки. Жінка перебувала на «Азовсталі», тепер вона вперше за довгий час обійняла свою дитину, яку раніше вдалося повернути з ТОТ.
«Це справжній подарунок для Дмитра, адже 24 травня в хлопчика був день народження. І його, і маму переповнюють емоції. Неможливо стримати сліз, дивлячись на це відео», — написав Лубінець.
За його словами, далі у повернутих воїнів — тепла вечеря, отримання чистого одягу, медичний огляд, відновлення документів, банківських карток та реабілітація.
Сьогоднішній обмін — 52-й з початку повномасштабного вторгнення росії. Станом на зараз визволити з полону окупантів вдалося вже 3210 захисників та захисниць. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими висловив окрему подяку Об’єднаним Арабським Еміратам за активну участь у реалізації цього обміну.










Нинішній обмін полоненими відбувся вперше з лютого цього року. Тоді додому вдалося повернути 100 українців.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»