Бондаренко розповів про нову концепцію енергозабезпечення столиці у підготовці до зими. ВІДЕО

Удари ворога по енергетичній системі України та Київщини примушують зараз готуватись до дуже важкої зими, адже Київ залежить від усієї енергосистеми України.
В ефірі телеканалу «Київ24» Володимир Бондаренко, заступник Київського міського голови та секретар Київради повідомив про те, що місцева влада усвідомлює, що обмеження у постачанні електрики будуть, але зараз вирішуються питання, щоб мінімізувати ці обмеження, наскільки це можливо.
За його словами, зараз йдеться про принципово нову концепцію енергозабезпечення столиці.
Наприклад, у Києві планують запустити шість міні ТЕЦ, які дадуть змогу забезпечити світлом, теплом та водою 300 тисяч киян.
«Донорське обладнання вже є, також йдеться про модернізацію котелень, це індивідуальні котельні у багатоквартирних житлових будинках. Насправді чим більше буде джерел генерації, чим більше буде невеликих джерел, які не можна знищити або пошкодити одночасно, тим більше Київ буде захищений від можливого блекауту, який — будемо відвертими — може бути», — зазначив в ефірі Володимир Бондаренко.
Він детально розповів про енергетичні острови-зони у Києві:
«Ми говоримо про перші шість міні ТЕЦ, які будуть розміщені на правому та лівому березі у Києві. Це такі місця, де проживає багато людей. Спальні зони. А далі ми маємо індивідуальні котельні, які можуть бути й по одній на будинок і на декілька будинків. Віталій Кличко вже дав відповідне доручення і ми будемо думати над певною програмою для багатоквартирних житлових будинків для того, аби вони встановлювали індивідуальні котельні та індивідуальне генераційне обладнання».
Він зазначив, що це будуть невеликі зони, які 24/7 будуть забезпечені світлом, теплом та водою. Вони не будуть залежними від великих об’єктів генерації.
«Ми розуміємо, що три ТЕЦ, які є на території Києва їх пошкодити можна набагато простіше, аніж шість міні ТЕЦ чи індивідуальні котельні, яких у Києві вже понад 150 на сьогодні», — додав він.
Щодо промислових потужностей, то Володимир Бондаренко зауважив, що вони першими потрапляють від обмеження — і Укренерго, і ДТЕК. Місто думає про їх забезпечення, але влада свідома, що бізнес буде дбати та фінансуватиме аналогічне обладнання.
«Наприклад, йдеться про ті ж міні ТЕЦ, або про генераційне обладнання».
За словами Бондаренка, бізнес з досвіду 2022-2023 років зрозумів, як важливо його мати. Це обладнання різних потужностей, зараз великі ТРЦ переходять на таке альтернативне живлення.
Міні ТЕЦ поки що працюватимуть на мазуті та газу, але у перспективі — перейдуть на відновлювальне паливо, наприклад, брикети зі сміття, адже світ не стоїть на місці й альтернативне паливо шукають постійно.
Перший етап — з роботою міні ТЕЦ розпочнеться до кінця 2024 року.
«Є обладнання, є залученість донорів і можливість залучити кредитні кошти під доволі низькі відсотки. Нам треба увійти у зиму більш готовими», — зазначив Володимир Бондаренко.
«Вечірній Київ» писав про те, що столиця готується до наступної зими: про захист енергооб’єктів, заміну зношених мереж та гідравлічні випробування.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»