Зелена карта для виїзду за кордон: які ціни та особливості оформлення

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

 Зелена карта є аналогом української автоцивілки, але діє лише за кордоном. 

Що таке Зелена карта?

Зелена карта – це міжнародний страховий поліс, який є обов'язковим для водіїв, які виїжджають за кордон на власному авто у країни, що є членами системи "Зелена карта".

На який термін, хто та на кого оформляє страховку?

Зелену карту можна оформити на термін від 15 днів до 1 року. Її можуть придбати як фізичні, так і юридичні особи, як власники авто, так і особи, які користуються ним на законних підставах. Страховка оформлюється на номерний знак транспортного засобу.

Де діє зелена карта?

Зелена карта діє на території 43 країн, які є членами міжнародної системи "Зелена карта". До цієї системи входять більшість європейських держав, а також деякі країни Азії та Африки. Зелена карта в Польщу - один з найрозповсюдженіших напрямів подорожей серед українців. 

Навіщо потрібна та від чого захищає Зелена карта?

Зелена карта є аналогом української автоцивілки, але діє лише за кордоном. Вона покриває вашу фінансову відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху у випадку ДТП, що сталося за межами України. Це означає, що страхування захищає від витрат на ремонт пошкоджених авто, лікування травмованих людей та інші збитки, завдані в результаті аварії. 

Як працює страховка та що потрібно робити у разі ДТП?

При настанні страхового випадку власник авто, який має зелену карту, зобов'язаний повідомити про ДТП страхову компанію протягом 24 годин. Представники компанії допоможуть врегулювати питання з потерпілими та відшкодувати їм збитки.

Яку суму збитків покриває Зелена карта?

Сума збитків, яку покриває поліс, залежить від країни, де сталося ДТП. Наприклад, в Польщі ліміт відповідальності становить 5 мільйонів євро на персональні травми, а в Молдові 255 тисяч. 

Скільки коштує Зелена карта та від чого залежить ціна полісу?

Вартість зеленої карти залежить від декількох факторів:

  • Термін дії полісу. Чим довше термін дії, тим дорожче буде коштувати страховка.
  • Країна подорожі. Ціни на Зелену карту для різних країн можуть відрізнятися. Як правило, дорожче коштує страховка для країн з високим рівнем життя та густотою населення.
  • Тип та об'єм двигуна транспортного засобу. Для авто з більшим об'ємом двигуна Зелена карта буде дорожчою.
  • Франшиза. Деякі страхові компанії пропонують поліси з франшизою. Це означає, що частину збитків у разі ДТП власник авто буде зобов'язаний сплатити самостійно. Чим вища франшиза, тим дешевше коштуватиме поліс.

Зелена карта онлайн: як оформити та отримати страховку

Оформити зелену карту онлайн в Польщу та не тільки можна на сайті https://minfin.com.ua/ua/insurance/greencard/poland/. Для цього вам знадобиться:

  1. Ввести дані про транспортний засіб (номерний знак, марка, модель, рік випуску, об'єм двигуна);
  2. Вказати країну та термін поїздки;
  3. Ввести свої персональні дані (ПІБ, паспортні дані);
  4. Оплатити страховку онлайн.

Після оформлення страховки ви можете отримати її електронну копію на email або забрати друкований екземпляр у найближчому відділенні пошти.

Зелена карта онлайн: на що звернути увагу і як перевірити?

При придбанні поліса важливо звернути увагу на надійність страхової компанії та умови страхування: перевірте відгуки про компанію та її фінансову стійкість. А на сайті МТСБУ можна перевірити вже дійсність самої зеленої карти перед поїздкою. 

Леонід РУДЕНКО