На Подолі працює безкоштовна експозиція побуту киян минулих століть

Акцент виставки — на матеріальну спадщину у європейському вимірі.
У музеї «Кам’яниця київського війта» відкрилася виставка «Європейський набуток сакрального і мирського побуту киян у ХVІІІ — ХІХ століть».
Вона приурочена до дат святкового календаря 2024 року, які Україна відзначає разом з Євросоюзом. Виставка реалізується в рамках міської програми різноманітних культурних заходів, покликаних підвищити обізнаність спільноти про українську, зокрема київську, матеріальну спадщину у європейському вимірі.
Про це повідомляє Державний історичко-культурний заповідник «Стародавній Київ».
Міське право і самоврядування, культурний контекст стилістичних змін в архітектурі і містобудівних рішеннях, секуляризація менталітету і сакрального мистецтва, нові змісти державного та приватного доброчинства, народної освіти в різні часи наснажувались інтелектуальними європейськими модами і закономірностями європейського цивілізаційного поступу. Ці чинники і в пізньому середньовіччі, і в часи модерної історії активно впливали на культурний побут і формування світогляду киян, так само, як і на процеси культурогенезу у Західній і Центральній Європі.
Виставка відповідає базовій ідеї «Днів Європейської спадщини» як міжнародного щорічного проєкту, покликаного відкривати масовому відвідувачу малодоступні культурні об’єкти. Саме на такі об’єкти в умовах війни перетворилися музейні цінності, демонтовані й укриті до кращих часів у надійних сховищах.


Актуалізуючи у виставковому форматі окремі артефакти з колекції музею «Кам’яниця київського війта», зокрема ті різнорідні пам’ятки матеріальної спадщини, які не раз виступають своєрідними маркерами «європейськості» культурного простору Києва, організатори виставки прагнуть не тільки «оживити» культурні спогади киян, але, насамперед, запропонувати відвідувачу у ці важкі і понурі часи додатковий мобілізаційний ресурс в осмисленні своєї ідентичності, у віднайденні впевненості в майбутньому, у вірі і свідомості свого духовного родоводу.
Виставка «Європейський набуток сакрального і мирського побуту киян у ХVІІІ — ХІХ століть»
Графік роботи виставкового залу: середа — п’ятниця з 11:00 до 15:00, субота- неділя — з 11:00 до 17:00. Понеділок-вівторок — вихідні.
Адреса: вул. Костянтинівська, 6/8
Відвідання виставки безкоштовне.
Читайте також:
- Вічне місто: у столиці демонструють виставку про архітектуру Києва. Мистецький проєкт поєднав твори двох корифеїв українського живопису — Миколи Глущенка та Сергія Шишка з архітектурними пейзажами сучасного художника Євгена Камшия.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»