Киянин представлявся офіцером СБУ та видурював гроші у рідних військовополонених
Служба безпеки ліквідувала ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військовополонених та зниклих безвісти.
Спецслужба затримала киянина, який видавав себе за учасника «пошукової групи» СБУ.
Як встановили слідчі, він за 8-10 тис. американських доларів, обіцяв «допомогти» людям, які розшукують своїх близьких.
Шахрай враховував емоційний стан «клієнтів» та їх платоспроможність і залежно від цього, називав вартість своїх «послуг».
Щоб «приспати пильність» родичів фігурант повідомляв, що начебто має знайомих в органах рф, які розв’язують питання про повернення додому українських військовополонених.
За даними слідства, шахрай вимагав з потерпілих переказувати гроші на його власні банківські картки, які вилучили в ході обшуку.
Люди, яких обурив липовий офіцер, розповіли, що після отримання коштів він припиняв спілкування зі своїми жертвами й більше не виходив з ними на зв’язок.
Під час розслідування злочинної діяльності стало відомо, що він розміщує у соцмережах неправдиві повідомлення про збір грошей на авто для українських захисників.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за статтею шахрайство, вчинене у великих розмірах.
Наразі фігурант перебуває під вартою.
Йому загрожує до 8 років тюрми.
Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Важливо знати, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади.
У СБУ звертаються до українців:
«Якщо ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі вимагають гроші за „визволення“ родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених».
Телефони для звернень:
+38 044 321-11-2;
+38 098 321-11-21.
Viber, WhatsApp, Telegram: +38 067 650-83-32.
Електронна пошта: [email protected].
Читайте також за темою:
«Кущі маріхуани та мільйони викрадених гривень: у Києві судитимуть шахраїв». У Києві судитимуть 13 членів злочинної організації, які шляхом шахрайства зняли з рахунків 11 млн гривень Фонду гарантування вкладів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»