Як вибрати матрац: головні характеристики

Фото ілюстративне з відкритих джерел
Фото ілюстративне з відкритих джерел

Якісний здоровий сон є важливим для кожної людини, однак за відсутності комфортної спальної поверхні повноцінний відпочинок неможливий. Невдало вибране спальне місце може вплинути не лише на фізичний, але й на психологічний стан людини. Особливо актуальним це питання є для тих, хто має певні проблеми з опорно-руховим апаратом.

Ортопедичний матрац є одним з найефективніших способів у боротьбі з захворюваннями хребта та для їхньої профілактики. Вони забезпечують повноцінну рівномірну підтримку положення тіла під час сну. Через деякий час його використання людина відмічає, що зранку не прокидається розбитою, а біль у спині та шиї зник.

Варто також зазначити, що дітям та підліткам у віці до 13 років рекомендується використовувати для сну більш жорсткі поверхні. Саме тому ортопедичні матраци стануть у цьому випадку найкращим варіантом.

Які головні критерії вибору

Варто також зазначити, що дітям та підліткам у віці до 13 років рекомендується використовувати для сну більш жорсткі поверхні. Саме тому для дитини або підлітка необхідно купити саме ортопедичний матрац, він подбає про здоров’я і правильне формування постави. Перше, з чим необхідно визначитися перед придбанням виробу, ー це його розмір, який має відповідати параметрам ліжка.

Стандартна довжина спального місця для дорослої людини 190-200 см, а ширина ー 80-90 см для однієї людини. Варто враховувати, що в деяких випадках двоє користувачів одного предмета меблів можуть мати різні вимоги до спальної поверхні. В такому випадку можна обрати кожну половину матраца під власні характеристики із використанням спільного наматрацника та простирадла.

Односпальні ліжка зазвичай мають ширину 80-90 см, полуторні ー 120-140 см, а двоспальні ー 140-180 см. Існують також нестандартні розміри та конфігурації меблів, для яких матраци замовляють індивідуально. Розміри дитячих моделей визначають залежно від віку маленьких користувачів, їхнього зросту та анатомічних параметрів:

  1. Для малюків у віці до 1 року розмір ліжечка становитиме від 60 до 90 см, від 1 до 3 років довжина спального місця становитиме вже 120 см.
  2. У віці до 7 років ширина спальної поверхні становить 60-70 см, а довжина ー 140 см.
  3. Діти до 15 років комфортно почуватимуться на ліжку 80 на 160 см.
  4. Старші підлітки потребуватимуть спального місця в стандартних розмірах для дорослих.

Наступним показником, на який звертають увагу перед тим, як купити ортопедичний матрац, є його жорсткість. Якщо майбутній користувач ще не визначився з цим параметром, краще обирати двосторонню модель з різними типами жорсткості. У разі наявності захворювань хребта перед придбанням матрацу рекомендовано обговорити свій вибір з лікарем.

Важливі особливості та характеристики

Варто зазначити, що дитячі матраци, особливо для малюків до року, можуть бути лише жорсткі. Діти такого віку проводять більшість часу уві сні, коли формується їхня нервова система та організм в цілому. Жорстка рівна поверхня, часто без подушок та великих іграшок є важливим атрибутом безпеки малюка та формування у нього правильної постави.

Більшість ортопедичних моделей мають високий чи середній ступені жорсткості, оскільки основна їхня функція ー підтримка хребта у фізіологічному положенні. Саме тому крім стандартного наповнення у вигляді синтепону, латексу чи пінополіуретану (або їхнього поєднання) одним із шарів буде більш щільний матеріал. Найчастіше виробники використовують кокосову койру, але в деяких випадках це можуть бути і інші матеріали, наприклад, кінський волос чи волокно з льону.

За конструкцією розрізняють безпружинні ортопедичні матраци та з пружинним блоком. Деякі варіанти матраців останнього типу можуть мати різні за жорсткістю зони для рівномірного розподілу ваги тіла на спальній поверхні. Пружинні блоки, в свою чергу, поділяються на залежні (Бонель) та незалежні (Покет Спринг), другий варіант більше підходить для ліжка, на якому сплять двоє людей.

Де придбати ортопедичний матрац?

Даний різновид виробів коштує дорожче, у порівнянні зі звичайними моделями ー це пов’язано з певними функціональними особливостями. Однак, придбавши якісний ортопедичний матрац, можна бути впевненим у якості свого сну на довгі роки.

Такі основи для сну виготовлені з матеріалів, що відповідають високим стандартам якості. Їхні головні властивості:

  • екологічність;
  • повітро- та вологопроникність;
  • запобігання розмноженню шкідливих мікроорганізмів;
  • контроль теплообміну.

Інтернет-магазин MatrasRoll пропонує широкий асортимент товарів з офіційною гарантією від виробників. При замовленні матраца можливо оформити його оплату частинами, а також замовити безкоштовну доставку по Україні.

Леонід РУДЕНКО