Програма автоматизації для їдальні

Фото ілюстративне з відкритих джерел
Фото ілюстративне з відкритих джерел

Автоматизація роботи в закладі харчування – це шлях розвитку по якому має рухатися власник бізнесу аби збільшити прибуток і бути конкурентоспроможнім. Це стосується будь-якого формату ресторанного бізнесу, у тому числі їдалень.

Що таке їдальня?

Для багатьох їдальня асоціюється саме зі шкільними роками, дуже солодким чаєм та бюджетною піцою. Проте їдальня насамперед - це заклад швидкого харчування, який є досить популярним серед багатьох людей, починаючи від студентів і закінчуючи офісними працівниками.

Їдальні завжди будуть актуальні. Проте гість, у якого обідня перерва 30 хвилин, обере їдальню, яка обслужить його швидше і якісніше. Саме тому для їдальні потрібно обрати якісну POS систему, яка автоматизує всі робочі процеси та пришвидшить обслуговування.

Як обрати POS систему для їдальні

Перед тим як обрати POS систему ви маєте чітко зрозуміти для себе, які робочі процеси ви хочете покращити. Тому при виборі врахуйте наступні фактори:

Основні функції системи обліку: програма має закривати всі необхідні запити вашого бізнесу.

Ціна POS системи: врахуйте ціну за встановлення системи, налаштування апаратури та технічного обслуговування, а також щомісячну підписку.

Легкість і простота в навчанні: програма обліку має бути проста у використанні, як для персоналу, що керує, так і для персоналу, що обслуговує гостей.

Основні функції програми для обліку

Функціонал програми для обліку перш за все має автоматизувати робочі процеси, що стосується складського та бухгалтерського обліку й аналітики.

Складський облік: POS система має відстежувати кількість готових страв чи напівфабрикатів приготовлених кухарями на продаж. А також надавати інформацію по залишках продукції, яка залишилась на кінець робочого дня.

Бухгалтерський облік: щоденні, щотижневі та щомісячні фінансові звіти дають можливість розуміти, де можна оптимізувати витрати або навпаки, куди можна вкласти більше і відповідно заробити від цього.

Аналітика: ви, як власник, маєте отримувати лише up-to-date аналітику продажів, щоб розуміти актуальність тієї чи іншої позиції, відстежувати ефективність роботи працівників та розуміти, де ви можете покращити заклад.

Додатковий функціонал

Серед додаткового функціонала теж можна виокремити основні позиції, без яких не можна уявити сучасний заклад харчування. Серед них: QR-меню, інтеграція ПРРО та автоматизація доставки, які пропонує, наприклад, програмне забезпечення для їдальні від Poster:

QR-меню: більшість людей живуть у смартфоні, а тому меню по QR-коду дуже органічно вписується в їх життя. Крім того, що для гостя це зручно, ваші працівники зекономлять час на прийнятті замовлень.

ПРРО: за законом у вас в закладі має бути РРО (фіскальний реєстратор). Проте зараз більшість програм для обліку мають вбудований програмний РРО. Головна його особливість це те, що він автоматично виконує свою роботу.

Автоматизація доставлення: У програми обліку від Poster інтегровано систему доставлення замовлень. Це ще одна перевага саме цієї системи. Вам буде легше керувати замовленнями, які видає ваша служба або інші агрегатори. Тим паче цю POS систему ви можете протестувати перші 15 днів абсолютно безкоштовно.

Леонід РУДЕНКО