Сертифікат з англійської мови: що він дає і де його можна отримати

Фото ілюстративне з відкритих джерел
Фото ілюстративне з відкритих джерел

Сертифікат, що підтверджує знання англійської мови, дасть змогу своєму власникові відкрити для себе нові горизонти. Наприклад, отримати можливість навчатися в закордонному ВНЗ або отримати хорошу посаду у великій компанії. Деякі ж роблять отримання сертифіката основною метою, просто щоб не кидати вчити мову.

Звичайно, щоб отримати такий сертифікат, часто достатньо закінчити курси англійської мови у своїй країні. Однак, якщо плани більш глобальні, то і сертифікат потрібен серйозніший.

Ключові іспити

Міжнародний сертифікат з англійської мови дає можливість сміливо вирушати за кордон у пошуках здійснення мрії. Щоб отримати його, потрібно пройти один зі складніших тестів.

First Certificate in English

Підходить тим, хто знає британську англійську хоча б на середньому рівні (відповідно до абсолютної шкали рівнів).

Складається з таких частин:

 • читання;
 • написання;
 • граматика;
 • розуміння на слух;
 • мовлення.

Сертифікат можна отримати тільки в тому разі, якщо вдасться набрати щонайменше 60% відповідей - це мінімальний прохідний бал і оцінка С. Щоб отримати вищий бал - оцінку А, потрібно набрати щонайменше 80%.

Certificate in Advanced English

Цей іспит має ті самі умови, що й попередній, але має вищий рівень складності. Він також складається з тих же частин, а для отримання прохідного балу потрібно набрати не менше 60%. Щоб отримати оцінку "відмінно", потрібно відповісти правильно більш ніж на 80% запитань.

Certificate of Proficiency in English

Це старіший та складніший з усіх іспитів Кембридзького університету. Успішне отримання сертифіката за цей тест свідчить про те, що знання мови у студента перебуває на рівні носія.

Як і у випадку з двома минулими іспитами, студенту доведеться пройти через п'ять видів тестування, і сертифікат надається на тих самих умовах. Успішне складання цього іспиту знімає всі питання про знання мови та відкриває дорогу в будь-який британський ВНЗ.

International English Language Testing System

Більш відомий іспит IELTS також перевіряє знання британського діалекту та складається з таких частин:

 • читання;
 • написання;
 • сприйняття на слух;
 • мовлення.

Кожна з частин оцінюється окремо, додатково виводиться загальний бал. Усі оцінки включаються в сертифікат. Шкала результатів за іспит зачіпає всі рівні знання англійської: від "я не знаю мови" до "говорю, як носій". Щоб переїхати в англомовну країну, необхідно набрати щонайменше 5 балів, а для вступу до ВНЗ - щонайменше 7.

Test of English as a Foreign Language

TOEFL - іспит, який перевіряє знання американського діалекту англійської. Як і IELTS, він складається з чотирьох частин:

 • читання;
 • граматика та словниковий запас;
 • сприйняття на слух;
 • написання.

Максимальна оцінка за TOEFL - 300 балів. Щоб вступити до американського ВНЗ, необхідно набрати мінімум 250.

Business English Certificate

Це добірка відразу з трьох тестувань, спрямованих на перевірку знання ділової англійської (британський діалект).

Кожен тест складається з чотирьох уже перерахованих частин і триває близько чотирьох годин. Сертифікат надається тільки в разі успішного складання - потрібно набрати мінімум 60%. Для отримання вищого балу - понад 80%.

Чи справді потрібно отримувати сертифікат?

Якщо метою є навчання, робота або переїзд за кордон - безумовно, так. Отримати міжнародний сертифікат з англійської мови в такому разі обов'язково. Але чи потрібно складати іспит тим, хто не збирається нікуди виїжджати? Дати однозначну відповідь на це запитання досить складно.

З одного боку - так. Оскільки, офіційний міжнародний сертифікат сприймається більшістю роботодавців набагато краще, ніж ті, що видаються після закінчення місцевих курсів англійської з сертифікатом стандартного зразка.

З іншого - ні, оскільки далеко не від кожного іспиту в цьому випадку буде користь. Так, наприклад, IELTS і TOEFL - це діагностичні тестування. Тим часом необхідність готуватися до кембридзьких іспитів забирає набагато більше часу, проте водночас дає змогу вже в процесі підтягнути свій рівень англійської. Ось чому багатьом, хто сумнівається, викладачі та репетитори радять складати саме іспити цієї категорії.

Якщо ж мета вивчення англійської - отримання посади в американській компанії, ймовірніше буде правильніше скласти TOEFL. Його сертифікат приймається багатьма компаніями як офіційний документ.

Так чи інакше, який би сертифікат з англійської мови не було б отримано, знання, які вдалося здобути за час підготовки, у будь-якому разі підуть на користь. Тому не варто побоюватися проведення співбесід англійською. Якщо в планах влаштуватися на роботу у своїй країні, велика ймовірність, що добре підготовлений кандидат знатиме мову навіть краще, ніж його інтерв'юер.

Леонід РУДЕНКО